آشنایی با سیستم‌های تأسیساتی برج خنک کننده

آشنایی با سیستم‌های تأسیساتی برج خنک کننده

 

سیستم های تأسیساتی  وسایل و اجزایی هستند که در کنار یکدیگر به یک هدف می‌رسند. از شایع‌ترین و متداول‌ترین سیستم‌های تأسیساتی می‌توان برج‌های خنک‌کننده را نام برد که در دو مدل مدارباز و مداربسته کارایی دارند.

سیستم‌های تأسیساتی

 سیستم‌های تأسیساتی مجموعه‌ای از تجهیزات هستند که با قرار گرفتن در کنار یکدیگر می‌توانند کارایی لازم را در جهت رسیدن به هدف داشته باشند. سیستم‌های تأسیساتی تهویه مطبوع مرکزی اغلب به همین شکل هستند و با قرار گرفتن در پشت‌بام یا موتورخانه تهویه مطبوع و مناسب هوا را انجام می‌دهند. در میان سیستم‌های تأسیساتی برج خنک‌کننده یکی از مهم‌ترین دستگاه‌ها می‌باشند که برای خنک کردن آب و سیالاتی دیگر در ساختمان‌های مسکونی واداری و در میان صنایع مختلف استفاده می‌گردد. در این مقاله به معرفی برج خنک‌کننده به‌عنوان سیستم تأسیساتی مهم و کارآمد می‌پردازیم و در این میان به بازار فروش و چگونگی مصرف آن خواهیم پرداخت.

سیستم تأسیساتی برج خنک‌کننده

برج خنک‌کننده وظیفه کاهش دمای هوای چیلر را بر عهده دارد. این سیستم تأسیساتی با ایجاد کردن سطح وسیعی از تماس میان آب‌وهوا فرآیند تبخیر را تسهیل می‌کند و باعث خنک کردن شدن آب می‌گردد. سیستم تأسیساتی برج خنک‌کننده به علت حجیم بودن و پاشیدن‌های مایعات ازجمله کلرواسید و خرابی آن معمولاً در مرحله آخر فرایند ساختمان‌سازی انجام می‌شود. با توجه به بررسی که در میان سازندگان سیستم‌های تأسیساتی برج خنک‌کننده صورت گرفته است این سازندگان برج‌های خنک‌کننده از جنس فایبرگلاس یا گالوانیزه این دستگاه‌ها را تهیه می‌کنند ولی در زمان کنونی بیشتر برج‌های خنک‌کننده از جنس فایبرگلاس هستند.

چگونگی نصب سیستم‌های تأسیساتی برج خنک‌کننده

برای نصب برج خنک‌کننده و سیستم‌ تأسیساتی آن باید محلی را در نظر بگیرید که مانعی برای ورود و خروج هوا در اطراف آن نباشد. این نکته را یادآور می‌شویم که جهت نصب چندین سیستم تأسیساتی برج خنک‌کننده در کنار هم طوری جانمایی گردد که هوای گرم خروجی از برج‌ها وارد هم دیگر نشود تا از این طریق راندمان و کارایی دیگر برج‌های خنک‌کننده کاهش پیدا نکنند بهتر است برای اجرای سیستم‌های تأسیساتی برج خنک‌کننده آن را در فضای باز و با جریان هوای آزاد قرارداد. درمجموع نصب سیستم‌های تأسیساتی برج خنک‌کننده باید طوری صورت بپذیرد که باعث افزایش راندمان کار برج خنک‌کننده گردد و در نصب این برج‌ها شرایط هوایی و محصور نبودن آن را در نظر بگیرید.

پکینگشرکتهای تهویه مطبوعتعمیرات و بهینه سازی برج خنک کنندهبرج خنک کن جریان مخالف برج خنک کننده جریان متقاطعبرج خنک کننده مکعبیانواع برج خنک کنبرج خنک کنندهبرج های خنک کنبرج های خنک کنندهکولینگ تاورقیمت برج خنک کنندهبرج خنک کننده آب ,  برج خنک کن گالوانیزه ,

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *