آشنایی با مجموعه قطعات برج خنک کننده

آشنایی با مجموعه قطعات برج خنک کننده

 

برج های خنک کننده دارای قطعات بسیاری هستن که هر کدام کاربرد ویژه ای را در عملکرد برج خنک کن ایجاد می کنند، از این رو آشنایی با انواع قطعات برج خنک کننده می تواند در این زمینه نیز مهم باشد.

انواع قطعات برج خنک کننده

از جمله قطعات به کار رفته در برج های خنک کننده شامل: الکتروموتور، پروانه، فن استک، گریبکس، نازل ها، قطعات نگهدارنده، قطره گیر، لوله های توزیع آب، بدنه، دریچه ی هوا، فلنج های ورودی و خروجی، پکینگ و نگهدارنده های پکینگ می باشند. لازم به ذکر است هرگونه از قطعات برج خنک کننده برای عملکرد درست باید دارای کیفیت لازم و مناسب باشد و همچنین بر اساس نوع برج خنک کننده مورد نیاز طراحی شود. علاوه بر این ها باید گفت که مجموعه قطعات برج خنک کننده طبق نوع دستگاه و نیاز کاربر در دسترس قرار می گیرد.

معرفی مجموعه قطعات برج خنک کننده

الکتروموتور: این قطعه ازمجموعه قطعات برج خنک کننده باید قایق در برابر شرایط جوی باشد و کارش تبدیل کردن انرژی الکتریکی به انرژی دورانی می باشد که باعث به چرخش درآمدن قطعه ی پروانه می شود.

پروانه: این قطعه با حرکت چرخشی خود باعث به وجود آمدن جریان هوا در برج خنک کننده می شود. کارکرد پروانه به صورت محوری یا سانتریفیوژ باشد.

گیربکس: از آنجایی که سرعت دوران الکتروموتور زیاد است و نمی توان آن را به راحتی به پروانه انتقال داد به کمک این قطعه از مجموعه قطعات برج که متشکل از چرخدنده های بزرگ و کوچکی است سرعت دوران را پایین می آورد.

فن استک: یکی دیگر از مجموعه قطعات برج خنک کننده است که کارش هدایت هوای ورودی و محافظت از قطعه ی پروانه می باشد.

نازل ها: نازل ها هم که جزئی از قطعات برج خنک کننده هستند وظیفه شان اسپری کردن آب ورودی به برج بر روی پکینگ ها است.

قطره گیر: یکی دیگر از قطعات برج خنک کننده است که باعث جلوگیری از به بیرون پاشیدن قطرات آب به خارج از دستگاه می شود.

انواع پکینگ تهویه مطبوع ساختمانتعمیرات برج خنک کنندهبرج خنک کننده جریان مخالفبرج خنک کن جریان متقاطعتولید برج خنک کنندهانواع برج خنک کنندهبرج خنک کنندهبرجهای خنک کنبرج های خنک کنندهقطعات برج خنک کنندهطراحی برج خنک کننده خرید برج خنک کنندهبرج خنک کننده گالوانیزه ,

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *