آشنایی با نمونه های مختلف اسکلت برج خنک کننده

آشنایی با نمونه های مختلف اسکلت برج خنک کننده

 

 آشنایی با اسکلت برج خنک کننده می‌تواند برای صاحبان کسب‌وکارها در رابطه با مشاغل مرتبط با این‌گونه از دستگاه‌های خنک‌کن در صنعت بسیار مهم تلقی شود. اسکلت برج خنک‌کننده درواقع همان نما و شمایی از پیکره این دستگاه محسوب می‌شود و مانند هرگونه دستگاه صنعتی از بخش و قطعات مختلفی تشکیل‌شده است. برای تعریف جامع‌تر از اسکلت برج خنک‌کننده می‌توان این‌گونه اشاره کرد که این‌گونه پیکره برج خنک‌کننده  برای تحمل وزن اصلی می‌بایست از قطعاتی با مقاومت بالا همچون فلز، فایبرگلاس، چوب و بتن تشکیل‌شده باشد تا بتوانند سنگینی دستگاه خنک‌کننده را تحمل نمایند.

تصویر۱

نکات مهم در اسکلت برج خنک‌کننده

در زمان تشکیل اسکلت برج خنک‌کننده می‌بایست به اصول و نکات مهمی دقت کرد که این‌گونه از موارد می‌توانند در عمر طولانی و تحمل این‌گونه از دستگاه‌های خنک‌کن تأثیر بسزایی داشته باشند، ازجمله آن‌ها می‌توان به تاریخ ساخت و همچنین میزان وزن اسکلت برج خنک‌کننده اشاره کرد. همچنین نباید از عمر مفید اسکلت برج خنک‌کننده غافل شد. با توجه به گفته‌های بالا می‌توان این‌گونه نتیجه گرفت که اسکلت برج خنک‌کننده می‌بایست در شرایط و اقلیم آب و هوایی ازجمله رطوبت دارای مقاومت بالایی باشد و بتوانند در برابر وزن سنگین تحمل بالایی داشته باشد و لرزش‌هایی ایجادشده توسط چرخش پروانه را کنترل نماید.

نمونه‌های از اسکلت برج خنک‌کننده

با توجه به  نمونه‌های مختلف برج‌های خنک‌کننده که می‌توانند از نوع چوبی، بتونی، فایبرگلاسی یا فلزی باشند اسکلت برج خنک‌کننده می‌تواند در آن‌ها متفاوت باشد که در ادامه به بیان هر یک از آن‌ها خواهیم پرداخت. برج خنک‌کننده بتنی به‌عنوان یکی از دارندگان اسکلت برج خنک‌کننده بادوام و قیمت بالا در میان سایر اسکلت‌ها شناخته‌شده است. همچنین این‌گونه از اسکلت برج خنک‌کننده دارای مقاومت بسیار بالا بوده و درنتیجه عمر مفید آن زیاد است. گزینه بعدی اسکلت برج خنک‌کننده فایبرگلاس  است که به‌عنوان دومین اسکلت‌بندی در میان برج‌های خنک‌کننده با مقاومت بالا شناخته می‌شود که بعد از اسکلت برج خنک‌کننده بتنی می‌توان از عمر زیاد اسکلت فایبرگلاس یاد نمود.

برج خنک‌کننده چوبی  دارای کمترین عمر مفید در میان سایر اسکلت‌های برج خنک‌کننده محسوب می‌شود چراکه این‌گونه از اسکلت‌ها به‌راحتی ساخته‌شده و می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان دچار آسیب‌هایی ازجمله فرسوده‌شدن و خوردگی شوند؛ اما گزینه آخر اسکلت برج خنک‌کننده فلزی است در این‌گونه از اسکلت‌ها به دلیل استفاده از فلز می‌توان این‌گونه اشاره کرد که استحکام و دوام آن‌ها زیاد است ولی به دلیل این‌که این‌گونه برج‌های خنک‌کننده از فلز در اسکلت دستگاه‌های آن‌ها استفاده‌شده است در برابر آسیب‌هایی همچون خورده شدن و رطوبت از خود ضعف نشان می‌دهند، بنابراین دارای عمر بسیار پایینی نسبت به دیگر سازه‌ها هستند.

پکینگ برج خنک کننده , تهویه مطبوع ,  برج خنک کننده مدار باز , تجهیزات تهویه مطبوع ,  برج خنک کننده مدار بسته , برج خنک کننده فایبرگلاس , انواع برج خنک کن , برج خنک کننده , برج های خنک کن , برج های خنک کننده , کولینگ تاور , قیمت برج خنک کنندهبرج خنک کننده آب ,  برج خنک کن گالوانیزه ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *