اصول پایه در برج های خنک کننده و کولینگ پاور

اصول پایه در برج های خنک کننده و کولینگ پاور

 

کولینگ تاور و یا همان برج‌های خنک‌کننده در صنعت و یا موتورخانه‌ها و پتروشیمی و خیلی از جاهای دیگر مورداستفاده قرارگرفته و همچنین می‌گیرد و انواع مختلفی دارد و شرایط کاری متفاوتی را هم نیز دارد که در متن زیر بیشتر توضیح می‌دهیم.

اصول پایه در برج‌های خنک‌کننده و کولینگ تاور

گنجایش یک کولینگ تاور را با تن تبرید مشخص می‌کنند که یک‌تن تبرید مساوی با مقدار گرمای مورداستفاده و نیاز برای تبدیل یک‌تن (۹۰۷) کیلوگرم یخ صفر درجه به آب صفر درجه در تایم ۲۴ ساعت است که مساوی با ۳.۵ کیلووات یا ۱۲۰۰۰ btu/hr‌ است که در اندازه‌های مختلف قابل‌تغییر است.

اساس کار کولینگ تاور

اساس کار و عملکرد  تمام کولینگ تاورها بر مبنای  ایجاد سطح تماس بیشتر بین جریان آب گرم و هوای سرد و درنتیجه تبادل حرارتی بین این دو هست. عموماً در کولینگ تاور ها آب گرم را به‌وسیله لوله‌هایی که دران تعبیه‌شده به بالای برج می‌فرستد و دران بالا به‌وسیله آبفشان‌هایی که دران بالا تعبیه‌شده یا به‌صورت طبیعی به پایین برج می‌آید و با توجه به نوع و شیوه کولینگ تاور برخوردان با هوای سرد متفاوت است. این کار باعث می‌شود ۷۵ درصد از گرما کم شود و انرژیان را بگیرد.

مکان‌های مورداستفاده از برج‌های خنک‌کننده

این برج‌های خنک‌کننده در پیرو صحبتان در مقدمه،این برج‌ها یا همان کولینگ تاور ها برای کم کردن دما و گرما توسط آب و بخارها و هوا  تبدیل‌شدنان ها به میعان باعث خنک شدن و عمل خنک‌کننده را ایفا می‌کنند که این کار در کارخانه‌ها و ساختمان‌ها و موتورخانه‌ها، تهویه مطبوع، صنایع پتروشیمی، نیروگاه‌های حرارتی، صنایع غذایی، نیروگاه‌های هسته‌ای و … امری ضروری است.

کولینگ پاور و انواع آن

کولینگ پاور انواع مختلفی دارد مانند:کولینگ پاورهای مخروطی ،مکعبی و…. و کار اصلیان ها یکی است ولی مکانیزم ان ها با یکدیگر متفاوت است.

برج‌های خنک‌کننده اجزا بسیار زیادی دارند مثل:حوضچه آب سرد،بازنگر دارنده ،موتور خانه و… که هرکدام وظایف مشخصی دارند.

پکینگ برج خنک کنندهتهویه مطبوع ,  برج خنک کننده مدار بازتجهیزات تهویه مطبوع برج خنک کننده مدار بستهبرج خنک کننده فایبرگلاسانواع برج خنک کنبرج خنک کنندهبرج های خنک کنبرج های خنک کنندهکولینگ تاورقیمت برج خنک کنندهبرج خنک کننده آب ,  برج خنک کن گالوانیزه ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *