افزایش کارایی با فن های برج خنک کننده

افزایش کارایی با فن های برج خنک کننده

 

فن های برج خنک کننده  یکی از تأسیسات مهم در کارایی و راندمان برج خنک‌کننده هستند. برای افزایش این کارایی توجه لازم را داشته باشید که فن‌های برج خنک‌کننده خوردگی و نشتی نداشته باشند.

فن‌های برج خنک‌کننده

فن‌های برج خنک‌کننده به‌صورت کلی به دو مدل سرعت ثابت یا سرعتی می‌باشند؛ اما امروزه فن‌های سرعت ثابت به علت مقرون‌به‌صرفه بودن در برج‌های خنک‌کننده کارایی فراوانی دارند، البته یکی دیگر از موارد استفاده از آن‌ها در جانمایی فن برای فن‌های برج خنک‌کننده دسترسی آسان این‌گونه از فن‌ها است. جالب است بدانید که برخی از مشکلات برج خنک‌کننده که مشکلاتی در نحوه عملکرد آن دارد را می‌توان با تنظیم سرعت فن‌های برج خنک‌کننده رفع نمود.

 جنس فن‌های برج خنک‌کننده

 جهت عبور کردن هوا از پکینگ های برج خنک‌کننده از فن استفاده می‌شود. جنس فن‌های استفاده‌شده در برج‌های خنک‌کننده اغلب از فایبرگلاس است. فایبرگلاس به دلیل سبکی و محکم بودن از جنس بسیار خوبی برای ساخت فن‌های برج خنک‌کننده برخوردار است. جالب است بدانید که فن‌های فایبرگلاس به علت تنظیم زاویه و افزایش هوادهی باعث افزایش کارایی برج‌های خنک‌کننده می‌شوند. ازاین‌رو توصیه می‌شود به خریداران و سازندگان برج‌های خنک‌کننده که از فن‌های فایبرگلاس مخصوصاً فن‌های محوری استفاده نمایند.

تصویر۱

بالانس کردن فن‌های برج خنک‌کننده

 بالانس کردن فن‌های برج خنک‌کننده در بسیاری از موارد گره‌گشای عدم عملکرد مناسب برج خنک‌کننده است. در بسیاری از موارد چیلرهای جذبی یا چیلرهای تراکمی به‌خوبی عمل نمی‌کنند، می‌توان مشکل را از خارج موتورخانه جستجو و دنبال کرد. یکی از مشکلاتی که در تمامی تأسیسات برودتی رخ می‌دهد تنظیم نبودن فن‌های برج خنک‌کننده است به‌عنوان‌مثال در صورت کم بودن زاویه پروانه‌ها در فن‌های برج خنک‌کننده باعث می‌شود که جریان هوا از روی بسته‌های متراکم برج خنک‌کننده کاهش یابد. این عمل باعث می‌شود فشار هوا با افت روبرو گردد و برج خنک‌کننده به‌خوبی کار نکنند. ازاین‌جهت بالانس در فن‌های برج خنک‌کننده باعث کاهش کارایی برج خنک‌کننده می‌شود. ازاین‌رو توصیه می‌گردد در هنگام بازرسی برج خنک‌کننده حتماً به فن‌های برج توجه لازم را داشته باشید و در زمان مقرر بازرسی و بهینه‌سازی زاویه و عدم خوردگی را موردتوجه قرار دهید.

انواع پکینگ تهویه مطبوع ساختمان , تعمیرات برج خنک کننده , برج خنک کننده جریان مخالف , برج خنک کن جریان متقاطع , تولید برج خنک کننده , انواع برج خنک کننده , برج خنک کننده , برجهای خنک کن , برج های خنک کننده , قطعات برج خنک کننده , طراحی برج خنک کننده خرید برج خنک کننده , برج خنک کننده گالوانیزه ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *