انتخاب پمپ و طراحی لوله کشی برج خنک کننده

انتخاب پمپ و طراحی لوله کشی برج خنک کننده

 

لوله کشی برج خنک کننده مسیری را برای منتقل کردن آب به دستگاه خنک کننده ایجاد می کند. این عمل توسط پمپ برج خنک کننده در لوله کشی برج خنک کننده انجام می گیرد که آب در این مسیر در حال رفت و برگشت است. لوله کشی برج خنک کننده با قواعد و ساختار خاصی ساخته می شود که با هرگونه سهل انگاری در ساختار آن نتایج ناگواری پیش می آید.

دو پارامتر مهم در انتخاب برج خنک کننده

 برای برگزیدن پمپ برج خنک کننده نیازمند دو پارامتر هستیم :

۱_ دبی آب در گردش یعنی میزان حجم آب در گردش در واحد زمانی

۲_ هد سیستم یعنی میزان هد پمپ آب برای غلبه به ارتفاع سیستم و برج خنک کن، همچنین هد مورد احتیاج برای غلبه به اصطحکاک موجود در لوله کشی برج خنک کننده

اگر به کمک نرم افزار افت فشار در سیستم و برج خنک کن، مسیر لوله کشی و ارتفاع موجود بین لوله کشی و سیستم را با یک دیگر جمع کنیم هد پمپ احتیاجی به دست می آید.

نکات مهم در لوله کشی برج خنک کننده

نکاتی را که باید هنگام لوله کشی رعایت کنیم شامل این موارد است:ا باید پمپ را در پایین ترین مکان لوله کشی قرار دهیم، ترجیح داده می شود که تکه های لوله کشی زانویی هم مرکز با قطری یکسان در مسیری صاف با کم ترین پیچ خوردگی ها نصب شود، خوب است که شیرها و صافی ها و زانویی ها خارج از مسیر پمپ قرار دهید و در نهایت در مسیر لوله کشی مکش گیج قرار دهیم تا فشار منفی را نشان دهد که البته باید این مکش صاف باشد همچنین می توانید با قرار دادن و طراحی واتر لگ در لوله کشی برج خنک کننده از سر ریز شدن برج جلوگیری کنید.

مشکلات لوله کشی برج خنک کننده

 از زمان طراحی تا ساخت لوله کشی مشکلاتی وجود دارد. از جمله مشکلات لوله کشی برج خنک کننده مواردی بسیاری می باشد که در ذیل به تعدادی از  آن ها اشاره ای می کنیم: تخمین و محاسبه ی هد پمپ ممکن است غلط باشد، هوای موجود در مکش پمپ می تواند موجب اختلالاتی شود، از آنجا که فشار مکش  نامساوی است باعث به وجود آمدن کاویتاسیون و نابود شدن قدرت پمپ می شود و در نهایت گرفتگی لوله ها و رسوبات موجود در کندانسور و علاوه بر این ها تعمیر و نظارت نامناسب لوله کشی ها و یا کاربرد غلط و نامطلوب کنترل های بای پس می تواند از جمله مشکلات لوله کشی برج خنک کننده باشد.
پکینگشرکتهای تهویه مطبوعتعمیرات و بهینه سازی برج خنک کنندهبرج خنک کن جریان مخالف برج خنک کننده جریان متقاطعبرج خنک کننده مکعبیانواع برج خنک کنبرج خنک کنندهبرج های خنک کنبرج های خنک کنندهکولینگ تاورقیمت برج خنک کنندهبرج خنک کننده آب ,  برج خنک کن گالوانیزه ,

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *