با بسته های متراکم یا پکینگ های تراکمی بیشتر آشنا شوید

با بسته های متراکم یا پکینگ های تراکمی بیشتر آشنا شوید

 

بسته های متراکم  در صنعت‌های فرایندی و مرحله‌ای همچون صنایع پتروشیمی، صنعت کاغذ و کارخانه‌های فولاد کاربرد فراوان دارند. علاوه بر این موارد بسته‌های متراکم در صنایع خدماتی مانند دریایی، آب و فاضلاب، صنایع غذا و هسته‌ای نیز استفاده می‌شوند.

بسته‌های متراکم چیست

کنترل کردن نشت مایعات برای بالا بردن راندمان انواع تجهیزات مکانیکی مورداستفاده قرار می‌گیرد. دو مورد از این تجهیزات در کنترل استعمال مایع کاربرد فراوانی دارند پمپ‌ها و دریچه‌ها می‌باشند. بسته‌های متراکم همان‌طور که از نام آن برمی‌خیزد کار آب‌بندی و جلوگیری از نشت را انجام می‌دهند. این بسته ها از جنس مواد بسیار نرم و منعطف ساخته‌شده‌اند. بسته‌های متراکم شامل چند حلقه هستند که این حلقه‌ها در میان فضای حلقوی در میان استوانه یا همان بدنه پمپ‌ها قرار می‌گیرند. فضای حلقوی که بسته‌ متراکم در درون آن قرار می‌گیرند به نام جعبه آب‌بندی یا توده بسته‌بندی معروف هستند آب‌بندی زمانی بسط و گسترش پیدا می‌کنند که میزان بار از طریق دنبالگر توده به کار می‌رود و بسته‌بندی متراکم می‌شود و به همین شکل آب‌بند به وجود می‌آید.

نکاتی در رابطه با بسته‌های متراکم

 بسته‌های متراکم یا پکینگ جزء سیل‌های متحرک می‌باشند که از آن‌ها برای آب‌بندی کردن پمپ‌ها استفاده می‌شود. بسته‌متراکم در سایزهای متعدد و با جنس‌های مختلف تولید و تهیه می‌گردد. عملکرد بسته‌های متراکم به‌صورت یک‌طرفه و دوطرفه است. بسته‌های متراکم انواعی دارند برخی از آن‌ها به‌صورت ردیفی و برخی دیگر به‌صورت چندتکه هستند. جنس بسته‌های متراکم از لاستیک طبیعی نیترال و الیاف است. دربسته‌های متراکم یا پکینگ ها در برخی موارد برای تحمل فشار بیشتر از یک زینگ جهت پشتیبانی استفاده می‌گردد. کاربرد بسته‌ متراکم به‌صورت کلی برای جلوگیری از نشت مایعات جامدات و گازها و همچنین آلاینده‌های خطرناکی که منجر به انفجار می‌شوند، کارایی دارند. بسته‌متراکم برج خنک‌کننده اغلب به‌صورت الیافی هستند که هم به شکل استوانه و هم‌شکلی مکعب دارند که برای جلوگیری از نشت مایعات در برج خنک‌کننده استفاده می‌شوند.

انواع پکینگ تهویه مطبوع ساختمانتعمیرات برج خنک کنندهبرج خنک کننده جریان مخالفبرج خنک کن جریان متقاطعتولید برج خنک کنندهانواع برج خنک کنندهبرج خنک کنندهبرجهای خنک کنبرج های خنک کنندهقطعات برج خنک کنندهطراحی برج خنک کننده خرید برج خنک کنندهبرج خنک کننده گالوانیزه ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *