برج خنک‌کننده و چیلر جذبی و سانتریفیوژ

برج خنک‌کننده و چیلر جذبی و سانتریفیوژ

 

استفاده هم‌زمان از چیلرهای جذبی و سانتریفیوژ

در بعضی از اوقات از چیلرهای جذبی و چلیرهای الکتریکی به‌وسیله یک برج خنک‌کننده استفاده می‌شوند که این امر پیش‌ازاین موردقبول و استفاده نبود، به دلیل اینکه چیلرهای جذبی نیازمند دمای معینی از آب هستند و به تغذیه ثابت متوسط نیاز دارند و از طرفی چیلرهای الکتریکی به دمای سردتری از آب نیاز دارند، بنابراین استفاده هم‌زمان از این دو دستگاه از یک برج خنک‌کننده، کاری بسیار دشوار است. البته در حال حاضر با استفاده از پمپ‌های سرعتی متغیر، این مشکل به میزان زیادی حل‌شده و عملاً استفاده هم‌زمان از دو چیلر امکان‌پذیر است.

نحوه کار پمپ‌های سرعت متغیر

نحوه کار این دستگاه همانند دیگر مولدهای حرارتی است و کنترل این دستگاه کار دشواری نیست. برای چیلرهای الکتریکی، نحوه کار این دستگاه به این صورت است که به‌وسیله لیفت چیلر دستگاه قابل‌کنترل است و اگر بخواهیم درباره چیلرهای جذبی سخن بگوییم، کنترل این دستگاه به‌وسیله، کنترل میزان فشار آب ورودی و خروجی استفاده می‌شود. برای اینکه مشخص شود نحوه کار چیلر چگونه است و این کابل‌ها چگونه با چیلرهای جذبی یا چیلرهای الکتریکی ارتباط برقرار می‌کنند، به یکسری استانداردها نیاز است که توسط سازنده چیلر قرار داده می‌شود. برای مثال، اگر دمای آب به ۶۰ درجه فارنهایت برسد برای استفاده در چیلرهای جذبی، نیاز به یک دمای بالاتر داریم و البته سقف این دما را شرکت تولیدکننده مشخص خواهد کرد.

هرروز بیش‌ازپیش، استفاده از این پمپ‌ها برای سازندگان چیلر اهمیت دارد و همه آن‌ها به فکر استفاده از این پمپ‌ها می‌باشند و همچنان در حال آزمایش برای بهترین نوع چینش و برای گرفتن بیشترین بازدهی از این پمپ‌ها است، طبق آزمایش‌ها انجام‌شده برای پیدا کردن بهترین راه و بیشترین راندمان و بازده، نیازمند تحلیل آرایش‌های مختلف پمپ‌ها هستیم و شرکت‌ها نیز بر این عقیده هستند که هرچه سریع‌تر بهبودی در این نوع پمپ‌ها ایجاد کنند.

پکینگشرکتهای تهویه مطبوعتعمیرات و بهینه سازی برج خنک کنندهبرج خنک کن جریان مخالف برج خنک کننده جریان متقاطعبرج خنک کننده مکعبیانواع برج خنک کنبرج خنک کنندهبرج های خنک کنبرج های خنک کنندهکولینگ تاورقیمت برج خنک کنندهبرج خنک کننده آب ,  برج خنک کن گالوانیزه ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *