برج خنک کننده آب

نکات مهم راه اندازی برج خنک کننده آب

 

نه تنها راه اندازی برج خنک کننده آب بلکه تقریباً تمام دستگاه‌ها و سازه‌های موجود در دنیای صنعت، نیازمند توجه دقیق هستند تا بتوانند وظیفه خود را به خوبی انجام دهند. راه اندازی این دستگاه‌ها امری ضروری و همراه با ظرافت‌های زیادی است که عدم رعایت هریک از آنها باعث اختلال در کارکرد درست دستگاه می‌شود. از این رو برج خنک کننده یا ( خنک کننده دستگاه ) نیازمند نکاتی برای راه اندازی دقیق است! نکات مهم راه اندازی برج خنک کننده عبارتند از:

هماهنگی با واحد مصرفی آب خنک

در راه اندازی برج خنک کننده ، توجه به این مورد ضروری است. پیش از انجام هرکاری، نیاز است با واحد مصرفی آب خنک هماهنگی‌های لازم انجام گردد تا خشت اول راه اندازی به درستی چیده شود.

تنظیمات ابتدایی ولو‌ها و بازرسی کلی مسیر‌های آب برج

در راه اندازی برج خنک کننده مرحله ای میان این دو مورد قرار دارد که به آن اشاره نکردیم! مرحله پیش راه اندازی مجموعه‌ای از اقدامات شامل: تمیزکاری و فلاشینک تمام مسیرهای آب چرخشی، پاکسازی حوضچه آب سرد و… است که باید پیش از انجام این مرحله انجام داد.

برای راه اندازی برج خنک کننده آب ، پس از پشت سر گذاشتن مرحله پیش راه اندازی، سازه ما آماده لول گیری است. ابتدا از بسته بودن ولوهای مربوط به لوله‌های رایزر و اسپلش‌ها مطمئن شوید. در این فرآیند، فقط مسیر ورودی و برگشتی آب به پمپ و حوضچه باز باشد و آب، بالای برج خنک کننده منتقل نشود. با انجام اینکار، به جای اینکه آب به رایزر منتقل شود، از طریق مسیر کنار گذر به حوضچه مربوطه ریخته می‌شود.

آبگیری (لول گیری) حوضچه آب سرد

آبگیری حوضچه نیز یکی از مهمترین نکات راه اندازی برج خنک کننده است. این فرآیند باید به گونه‌ای انجام شود که ارتفاع معمول برای مکش پمپ ایجاد شود و از هرگونه اختلال در عملکرد پمپ‌ها جلوگیری گردد.

قرار دادن پمپ در سرویس

نکات راه اندازی برج خنک کننده آب در این مورد به پایان می‌رسد که در تقریبا در راه اندازی تمام سازه‌های صنعتی نظیر: دستگاه‌های تهویه مطبوع ، خنک کننده دستگاه و… لحاظ می‌شود. با قرار دادن پمپ در سرویس و انجام مراحل هواگیری و استارت، برج خنک کننده شروع به کار خواهد کرد!

پکینگشرکتهای تهویه مطبوعتعمیرات و بهینه سازی برج خنک کنندهبرج خنک کن جریان مخالف برج خنک کننده جریان متقاطعبرج خنک کننده مکعبیانواع برج خنک کنبرج خنک کنندهبرج های خنک کنبرج های خنک کنندهکولینگ تاورقیمت برج خنک کنندهبرج خنک کننده آب ,  برج خنک کن گالوانیزه ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *