برج خنک کننده با – جریان متقابل

برج خنک کننده با – جریان متقابل

 

برج خنک کننده با جریان متقابل ( خنک کننده دستگاه ) یک انتخاب فوق العاده برای دفع گرمای دستگاه های صنعتی به وسیله تبخیر آب است که بعضا با برج تهویه اشتباه گرفته میشود.. این فرآیند به وسیله تماس آب و هوا ایجاد میشود و مقداری از آب در گردش را خنک مینماید. فرآیندی که تاثیر فوق العاده زیادی در بهبود عملکرد دستگاه ها و افزایش کارایی آنها میشود. برج خنک کننده با جریان متقابل ویژگی های منحصر به فرد زیادی دارد. این ویژگی ها عبارتند از :

سرعت خروجی بسیار بالا 

برج خنک کننده با جریان متقابل قابلیت خروج گرما و رطوبت با سرعت بسیار بالای ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ فوت در دقیقه را دارد و این ویژگی به دلیل قرارگیری پنکه روی بام ایجاد شده است. ویژگی که این سازه را از تمام نمونه های مشابه متمایز میکند.

توان بالا

برج خنک کننده با جریان متقابل ، هوای خروجی را به صورت مستقیم بالا میبرد و افزون بر این ویژگی، داشتن فاصله با محل ورودی هوا باعث افزایش توان خنک کنندگی و بازدهی برج خنک کننده با جریان متقابل می شود.

انعطاف پذیری خوب در استقرار

برج خنک کننده با جریان متقابل انعطاف پذیری بسیار خوبی در محل قرار گیری دارد و این ویژگی به دلیل ساخت بسیار مهندسی این سازه است. در این نوع برج امکان بازگشت هوای گرم و مرطوب به مدخل ورود بسیار ضعیف است و همین موضوع سبب انعطاف بالای برج خنک کننده میشود.

تمام این ویژگی ها سبب شده تا در صنایع و نیروگاه های مختلف مورد استفاده قرار بگیرد. برج خنک کننده  با جریان متقابل بسیاری از مشکلات و معضل های صنعت را حل و روند کار را تسهیل می بخشد و همه این خدمات زیر سایه بهبود عملکرد دستگاه ها توسط برج خنک‌کننده اند.

کارایی و بازدهی در صنایع با بهره گیری از برج خنک کننده با جریان متقابل افزایش یافته و نتیجه بسیار خوبی رقم می زند. به همین دلیل در تهویه مطبوع، صنایع شیمیایی، نیروگاه های هسته ای و صنایع  دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

 

انواع پکینگ تهویه مطبوع ساختمان , تعمیرات برج خنک کننده , برج خنک کننده جریان مخالف , برج خنک کن جریان متقاطع , تولید برج خنک کننده , انواع برج خنک کننده , برج خنک کننده , برجهای خنک کن , برج های خنک کننده , قطعات برج خنک کننده , طراحی برج خنک کننده خرید برج خنک کننده , برج خنک کننده گالوانیزه ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *