برج خنک کننده بتونی و مشخصات و کاربرد آن

برج خنک کننده بتونی و مشخصات و کاربرد آن

 

برج خنک کننده بتونی و مشخصات و کاربرد آن

بدنه و سازه اصلی برج خنک کننده بتونی از بتن ساخته شده است، این نوع از برج خنک کننده بیشتر به دو شکل هذلولی و مکعبی تولید می‌شوند. حجم آنها بسیار زیاد است به طوری که گاها ارتفاعی معادل ۱۵۰ متر خواهند داشت. در ادامه راجع به مشخصات برج خنک کننده بتونی و کاربردهای آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

مشخصات برج خنک کننده بتونی

ساخت و تولید این نوع از برج خنک کننده از نظر اقتصادی به صرفه نیست در این بین پرهزینه‌ترین بخش مربوط به فونداسیونی ست که باید وزن سازه اصلی این برج را تحمل کند، نیاز به خشک کردن بتن یکی از عواملی ست که باعث کندی عملکرد ساخت این برج خنک کننده می‌شود البته با وجود همه این مسائل قدرت بسیار بالایی در خنک کنندگی آب دارد.

مراحل ساخت برج خنک کننده بتونی

مهندسین مکانیک و سازه نقس بسیار مهمی در مراحل ساخت این برج ایفا می‌کنند. همه ابعاد برج خنک کننده باید به دقت تنظیم و کنترل شود که بررسی آن در حیطه کاری مهندسین همکار خواهد بود. نیاز به فونداسیونی بزرگ و محکم از اولین نکات مورد توجه در ساخت برج خنک کننده است، این فونداسیون باید کارایی لازم برای تحمل وزن برج را داشته باشد. درون برج خنک کننده از قطعات فلزی نیز استفاده شده است.

محل قرارگیری برج خنک کننده بتونی

باید بدانید که هنگام ساخت همه جوانب کار را بررسی نمایید چون پس از آن امکان جابجایی برج وجود نخواهد داشت.

استفاده از قطعات فلزی در درون سازه می‌تواند آن را در مقابل زلزله مقاوم سازد، گذشت زمان باعث ایجاد ضعف‌هایی در برج خنک کننده خواهد شد که با بررسی به موقع می‌توانید از خسارت بیشتر جلوگیری کنید. ناگفته نماند که این برج خنک کننده به دلیل جنسی که دارد در برابر آتش مقاوم است اما هنگام اطفا حریق بخش‌هایی از دیواره آن آسیب می‌بیند و این باعث بروز ترک خوردگی در بدنه برج می‌شود که تعمیر آن بسیار زمانبر و پرهزینه است. برج خنک کننده نیروگاه نام دیگر برج خنک کننده هذلولی ست که از مصالحی چون بتن ساخته شده است.

پکینگ برج خنک کنندهتهویه مطبوع ,  برج خنک کننده مدار بازتجهیزات تهویه مطبوع برج خنک کننده مدار بستهبرج خنک کننده فایبرگلاسانواع برج خنک کنبرج خنک کنندهبرج های خنک کنبرج های خنک کنندهکولینگ تاورقیمت برج خنک کنندهبرج خنک کننده آب ,  برج خنک کن گالوانیزه ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *