برج خنک کننده مکعبی

یخ زدگی برج خنک کننده با شروع فصل سرما به‌خصوص زمستان و به دلیل پایین آمدن دمای محیط اطراف برج خنک‌کننده، یک معضل مهم و اساسی تلقی می‌شود. با استفاده از روش و راهکارهایی می‌توان مانع از یخ‌زدگی برج خنک‌ کننده مکعبی شد که در ادامه به بیان هریک از این راه‌حل‌ها خواهیم پرداخت.

یخ‌زدگی برج خنک‌ کننده مکعبی در فصل زمستان

در اثر پایین آمدن دما در فصول سرد سال، صاحبان کولینگ تاور نگران یخ‌زدگی برج خنک‌کننده خود می‌شوند و شاید این نگرانی به دلیل ایجاد خسارت زیاد در قطعات مکانیکی برج خنک‌کننده و کاهش کارایی آن‌ها باشد، همچنین یادآور می‌شویم که یخ‌زدگی برج خنک‌کننده تنها عامل نگران‌کننده نبوده و بلکه در اثر تخلیه برج خنک‌کننده در فصول سرد سال ایجاد هوای مه‌آلود در جاده و یخ‌زدگی مسیرهای عبور و مرور یکی دیگر از مشکلات در پیش رو خواهد بود که مانع از پیشروی کار می‌شود؛ اما اینجا پایان کار نیست شما می‌توانید با اصول و روش‌های مانع از یخ‌زدگی برج خنک‌ کننده مکعبی گردید و یا می‌توانید میزان یخ‌زدگی برج خنک‌کننده را تا حد قابل‌توجهی کاهش داده و به ادامه کار بپردازید. در ادامه به بیان هر یک از آن‌ها خواهیم پرداخت.

روش‌های مناسب برای کاهش یخ‌زدگی برج خنک‌کننده

شما می‌توانید با رعایت و انجام اصول مهمی که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت تا حد زیادی مانع از یخ‌زدگی برج خنک‌کننده در فصل زمستان شوید. یکی از این راه‌حل‌ها ایجاد گرما در بدنه برج خنک‌ کننده مکعبی است که با این حالت شما مانع از بروز هوای سرد به داخل آن می‌شوید و درنتیجه مانع از یخ‌زدگی برج خنک‌کننده خواهید شد. شما همچنین می‌توانید جریان هوایی که در برج خنک‌کننده وجود دارد را با استفاده از یک وسیله کنترلی تنظیم نمایید. این نکته را فراموش نباید کنید که به‌هیچ‌عنوان نباید حوض آب سرد و چرخش آب در اثر سرما متوقف‌شده و یخ‌زدگی دران ایجاد شود. بدین منظور به شما توصیه می‌شود که در داخل حوض آب سرد از یک فین بخار یا یک المنت برقی استفاده کنید. یکی دیگر از روش‌ها، استفاده از دور پنکه برج خنک‌کننده برای تنظیم جریان هوا و تنظیم آن با توجه به دمای نزدیک به حالت یخ‌زدگی آب است.

 

همان‌گونه در قسمت اول گفتیم مزایا برج خنک کننده مکعبی بیشتر از معایب آن است.برج‌های خنک‌کن یا همان کولینگ تاور و یا برج خنک‌کننده‌ها در چند مدل کار می‌کنند مانند:مخروطی،فایبرگلاس،سردکن و مکعبی و….. که ما امروز می‌خواهیم برج خنک‌کننده مکعبی را بیشتر توضیح دهیم.

                                                               تصویر۱

مزایا برج‌های خنک‌کننده مکعبی

۱-یکی از مزایا برج خنک کننده مکعبی این است که افت فشار در برج‌های خنک‌کننده مکعبی کمتر صورت می‌گیرد و آن‌هم به خاطر فشار نزدیک جو پشت نازل‌ها است پس بنابراین فشاری که پشت نازل‌های مکعبی می این بسیار کمتر از برج‌های مخروطی هست.زیرا برج‌های مخروطی فشار زیادی را صرف پاشش آب می‌کند.این موضوع یکی از مهمترین مزایا برج خنک کننده مکعبی است.

۲-یکی دیگر از مزایا برج خنک‌کننده مکعبی اشغال فضای کمتر:به این دلیل که برج‌های خنک‌کننده با ارتفاع زیادی ساخته می‌شوند می‌توان تنها را با ۳ لایه کینگ مدیا درست و طراحی کرد که هرچه پکینگ مدیا بیشتر باشد انتقال حرارت بین آب‌وهوا بیشتر می‌شود که می‌توان به‌وسیله توجیهات بالا سطح مطلوب ر کاهش داد و درزمانی که فضای مورداستفاده نیز احتیاج باشد این برج‌ها مزیت فراوانی نسبت به دیگران ها نیز دارد.مهمترین مزایا برج خنک کننده مکعبی این است.

 برج خنک‌کننده مکعبی

برج‌های خنک‌کننده همه در یک راستا حرکت می‌کنند و همه‌ی آن‌ها یک وظیفه‌دارند و آن‌هم این است که جریان گرم داخل را خنک کنند.برج‌ها در مدل‌های مختلفی درست‌شده‌اند و کار تخصصیان ها با یکدیگر فرق می‌کند و معایب و مزایای مختلفی نیز دارند.

 دیگر مزایا برج خنک‌کن مکعبی

۳- یکی دیگر از مزایا برج خنک‌کننده مکعبی با کاهش دما آب خروجی راندمان حرارتی نیز افزایش می‌یابد.به دلیل وجود سیستم توزیع آب پیوسته و بدون فضای خالی،میزان و تعداد هوادهی بسیار بیشتر از دیگر برج‌های خنک‌کننده هست و به همین می‌توان استنباط کرد که برج‌های خنک‌کننده مکعبی قادر خواهند بود که آب سرد را با اختلاف ۱ الی ۲ درجه محیط نزدیک‌تر کند.

معدود عیب برج خنک‌ کن مکعبی

 همان‌گونه که گفتیم مزا برج خنک‌ کننده مکعبی بیشتر از معایب آن است. یکی از معدود معایب برج خنک کننده  مکعبی دبی اسمی ان ها ست که در مقایسه با برج‌های دیگر نسبت کمتری نیز دارد و این به دلیل فشار پشت نازل‌هاست که اجازه نمی‌دهند که شرایط یکسان نازل‌ها حد بیشتری شود.

پکینگ برج خنک کنندهتهویه مطبوع ,  برج خنک کننده مدار بازتجهیزات تهویه مطبوع برج خنک کننده مدار بستهبرج خنک کننده فایبرگلاسانواع برج خنک کنبرج خنک کنندهبرج های خنک کنبرج های خنک کنندهکولینگ تاورقیمت برج خنک کنندهبرج خنک کننده آب ,  برج خنک کن گالوانیزه ,

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *