برج های خنک کننده خود را از تهویه ارس بخواهید

اندازه گیری خوردگی در برج خنک کننده

 

با افزایش خوردگی در برج خنک کن و میزان رسوبات دوام برج های خنک کننده بسیار کاهش‌یافته و این موضوع گاه به تخریب ساختار برج کولینک تاور مبدل می‌شود در این بین استفاده از روش‌های اندازه گیری خوردگی در برج خنک کننده می‌تواند این مشکلات را تا حد بسیار زیادی مورد جلوگیری قرار دهد. دقت و ممارست صحیح در این راه سبب می شود با صرف هزینه کمتر بهترین کیفیت را به ارمغان بیاوریم.

اندازه گیری خوردگی در برج خنک کننده چیست؟

یکی از مسایلی که شاید چند صباحی بسیار رواج پیدا کرده است میزان رسوب‌گذاری در برج خنک کننده می‌باشد با بررسی‌های انجام‌شده در این بین، کارشناسان معتقدند با اندازه گیری خوردگی در برج های خنک کننده می‌توان از افزایش خوردگی نموده و یا آن را کنترل نمود. پارامترهایی که برای خوردگی در برج های خنک کننده در نظر گرفته می‌شود نیاز به ابزارهایی دقیق داشته در واقع چنین دیدگاهی سبب می‌شود که روش‌های دقیق برای اندازه گیری خوردگی در برج خنک کننده مورد بحث قرار بگیرد.

طریقه اندازه گیری خوردگی در برج خنک کننده

روش اول اندازه گیری خوردگی در برج های خنک کننده استفاده از کوپن‌های می‌باشد. اگر به مسیر آب خنک کننده نگاه بیندازید یک سری تیغه‌های فلزی دیده می‌شود به این تیغه‌ها کوپن گفته می‌شود که معمولاً بیش از یک ماه و کمتر از سه ماه در آب قرار می‌گیرند. ناگفته نماند که قبل از نصب این تیغه آن را وزن می‌نمایند. پس از خروج نیز مجدد کوپن‌ها وزن می‌شود. اختلاف این دو وزن در صورت کمتر شدن وزن جدید به معنی خوردگی می‌باشد. دقت نمایید این میزان در بعضی شرایط قابل چشم پوشی بوده و در بعضی شرایط اینطور نمی‌باشد. مساله مهم در این وجود حفره می‌باشد که در هر صورت قابل توجه است. کنترل حفره بسیار مهم است.

در روش دو به اندازه گیری الکتریکی خوردگی در برج های خنک کننده خواهیم رسید این پارامتر میزان سرعت خوردگی در برج خنک کننده را نشان خواهد داد. در این پارامتر نیاز به حسگری می‌باشد که از جنس فلزی بوده و در مسیر آب خنک کننده قرار می‌گیرد و رابطه عکس با سطح مقطع داشته و هرچه خوردگی در برج خنک کننده بیشتر باشد سطح مقطع کاهش پیدا می‌کند. در این صورت افزایش مقاومت خواهیم داشت. این روال نیاز به زمان زیادی دارد.

آخرین پارامتر برای خوردگی در کولینگ تاور مبدل‌های حرارتی هستند. در نظر داشته باشید که این پارامتر به صورت یک لوله فلزی می‌باشد با این تفاوت که دارای جنس دو جداره بوده و قسمت بیرونی آن شامل بخار می‌باشد. در قسمت داخلی نیز آب خنک کننده گذر خواهد نمود. این روال کاری مبدل‌های حرارتی را شبیه‌سازی می‌نماید. در نتیجه می‌توان میزان خوردگی در برج خنک کننده و درصد رسوب نهایی را به دقت مورد محاسبه قرار داد.

نحوه عملکرد برج های خنک کننده با جریان متقابل

 

جریان متقابل یکی دیگر از جریان هایی است که در برج های خنک کننده سبب عملکرد آن می شود و اصطلاحا برج های خنک کننده ای را که با جریان متقابل کار می کنند، برج خنک کننده با جریان متقابل می نامند که مزایای بسیاری داشته و مورد استقبال سازندگان برج های خنک کننده می باشد.

برج خنک کننده با جریان متقابل

پنکه ی این نوع برج در بام آن قرار دارد که به همین منظور سرعت گرمای هوا و رطوبت خروجی به ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ فوت در دقیقه می رسد. هوای خروجی که به طور مستقیم به بالا می رود با محل ورود هوا به برج فاصله دارد پس این کار به افزایش توانایی برج به زودتر خنک شدنش کمک به سزایی می کند. از آنجا که این نوع برج های خنک کننده به قدری انعطاف پذیری خوبی دارد امکان برگشت مجدد هوای گرم و مرطوب به داخل برج خیلی کم می باشد. برج های خنک کننده با جریان متقابل نیاز به قدرت رانش بالاتر و سطح تبادل گسترده تری دارد و نیز دارای ارتفاع کمی می باشد.

مزایای برج خنک کننده با جریان متقابل

مزایای این نوع از برج های خنک کننده شامل: قدرت رانش، کنترل یخ زدگی، چرخش و توانایی در انتقال حرارت می باشد. زمانی که سازندگان برج های خنک کننده برای دفع گرمای بیشتر واحدهای صنعتی رو به برج خنک کننده با جریان متقابل آوردند تلاش نمودند سازه ی این نوع برج را تغییر دهند بدین صورت موجب می شد که برج های خنک کننده را در ابعادی بزرگتر ساخته و قسمت پر کننده برج را از چوب بسازند. به علت اینکه در برج خنک کننده با جریان متقابل کار به صورت گرماگیری از آب است و تعادلی بین گرمای هوا و آب را ایجاد می کند که قطره برگردان های برج خنک کننده برای این منظور استفاده می شوند. زمانی که سرعت هوا زیاد شود و قطره برگردان های برج های خنک کننده تأثیری نداشته باشند افت فشار واقع می شود که موجب کاهش توان خنک کنندگی برج خنک کن می شود. عواملی که سبب کارکرد مفید برج خنک کننده با جریان متقابل می شود از جمله صرفه جویی در آب، ثبات ترکیب شیمیایی آب برج و پیشگیری از تغییر رنگ می باشد.
پکینگشرکتهای تهویه مطبوعتعمیرات و بهینه سازی برج خنک کنندهبرج خنک کن جریان مخالف برج خنک کننده جریان متقاطعبرج خنک کننده مکعبیانواع برج خنک کنبرج خنک کنندهبرج های خنک کنبرج های خنک کنندهکولینگ تاورقیمت برج خنک کنندهبرج خنک کننده آب ,  برج خنک کن گالوانیزه ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *