بررسی چگونه خاموش کردن بخشی از برج خنک کننده

بررسی چگونه خاموش کردن بخشی از برج خنک کننده

 

برج خنک کننده (در انگلیسی cooling tower) به منظور خنک نمودن آب در نیروگاه‌ها، صنایع و مصارف مسکونی مورد استفاده قرار می‌گیرند. خاموش کردن برج خنک کننده هیچ‌گاه امکان پذیر نمی‌باشد؛ اما امکان خاموش کردن بخشی از برج خنک کن وجود دارد که درباره آن در متن توضیح داده خواهد شد.

خاموش کردن بخشی از برج خنک کن

همان‌طور که در مقدمه متن اشاره شدن خاموش نمودن برج خنک کننده امکان پذیر نیست مگر آنکه کل سیستم را قطع کنیم اما ا امکان خاموش کردن بخشی از برج خنک کن وجود دارد که چند قسمت از سل‌های برج خنک کننده را از کار خارج می‌کنیم. در خاموش کردن بخشی از برج خنک کن به یک سری موضوعات باید توجه ویژه‌ای داشت.

۱- در ابتدا راه باید دستگاه موسوم به مولد آب خالی از املاح را از سیستم برج خنک کننده خارج نمود. برای انجام این عمل ابتدا باید پمپ‌های تولید کننده آب طبیعی را قطع نموده سپس دستگاه مولد آب بدون املاح را از سیستم برج خنک کننده قطع نماییم.

۲- یکی دیگر از موارد خاموش کردن بخشی از برج خنک کننده برداشتن پالایه‌های شنی برج خنک کن می‌باشد. برای این کار مانند روش قبل آبی که برای پالایه‌های شنی تأمین می‌گردد در ابتدای راه باید قطع شود و بعد از آن پالایه‌ها نیز از سر راه برداشته می‌شوند.

 ۳- یکی دیگر از مراحل خاموش نمودن پروانه‌هایی می‌باشد که جهت خنک سازی آب به روش مکانیکی استفاده می‌شود روش خاموش کردن این قسمت به این صورت است که با قطع جریان برق الکتروموتور پروانه برج خنک کن آن پروانه از سیستم برج خنک کننده خارج می‌گردد.

همان‌طور که در سه مورد بالا اشاره شد می‌توان بخش‌هایی از برج خنک کننده را خاموش نمود مانند خاموش کردن پمپ‌ها و سایر اجزای برج خنک کننده.

دلایل خاموش کردن بخشی از برج خنک کن

دلیل خاموش کردن بخشی از برج خنک کننده برای تعمیر، نظافت و یا بازرسی قسمت مورد نظر می‌باشد. به طور مثال رسوبات و آلودگی‌های درون حوضچه‌های آب نظافت گردند و یا فن‌ها و پمپ‌ها مورد بررسی قرار گرفته و در صورت لزوم تعمیر و روغن کاری گردند و در کل، تمام مجموعه‌ها را می‌توان مورد بررسی و تعمیر قرار داد.

پکینگ برج خنک کنندهتهویه مطبوع ,  برج خنک کننده مدار بازتجهیزات تهویه مطبوع برج خنک کننده مدار بستهبرج خنک کننده فایبرگلاسانواع برج خنک کنبرج خنک کنندهبرج های خنک کنبرج های خنک کنندهکولینگ تاورقیمت برج خنک کنندهبرج خنک کننده آب ,  برج خنک کن گالوانیزه ,

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *