بررسی برج های خنک کنند هلر یا مدار بسته

بررسی برج های خنک کنند هلر یا مدار بسته

 

برج‌های خنک کننده برای خنک نمودن آبی که معمولاً در مصارف صنعتی و خانگی دمایشان بالا رفته استفاده می‌گردند. این برج‌ها در ابعاد کوچک و بزرگ رواج دارند. نمونه‌ای از این برج‌های خنک کننده برج خنک کننده هلر می‌باشد که در این بحث درباره آن مفصلاً توضیح داده خواهد شد.

معرفی و کارایی برج خنک کننده هلر

برج هلر برای بار نخست در کشور مجارستان مورد استفاده قرار گرفت. مکانیسم برج خنک کننده هلر به این صورت بوده که بدون هیچ گونه کمک مکانیکی و فقط به صورت طبیعی با مجاورت هوای آزاد به خنک نمودن آب می‌پردازد. معمولاً سیستم رج خنک کننده به دو صورت مدار بسته و باز می‌باشد که برج خنک کننده هلر از نوع مدار بسته می‌باشد و مکانیسم آن بدین صورت است که جریان هوا با عبور از بین کویل‌ها باعث کاهش دمای آب می‌گردد. نام دیگر برج خنک کننده هلر برج خنک کن مدار بسته نیز می‌باشد.

طرح و معماری برج خنک کنده هلر

برج خنک کننده هلر از نوع خشک می‌باشد که با حداقل هزینه‌ها قابل اجرا می‌باشد. معماری این برج به این صورت است که آب در لوله‌های مارپیچ مانند توری دار (کندانسور) جریان پیدا می‌کند و با عبور هوا از میان آن‌ها باعث خنک شدن آب می‌گردد به این روش خنک کردن غیر مستقیم می‌گویند.

برج خنک کن طبیعی موسوم به برج خنک کننده هلر به دلیل صرفه جویی در انرژی و هزینه از مهم‌ترین اجزا در مراکز صنعتی و نیروگاه‌ها می‌باشد. جنس برج‌های خنک کننده هلر معمولاً از بتن، آلومینیوم و استیل می‌باشند. از مزایای برج خنک کننده هلر می‌توان به این موضوع‌ها اشاره نمود؛ برج خنک کننده هلر به دلیل مکانیسم طبیعی که دارد آلودگی‌های زیستی و سمعی کمتر به جای می‌گذارد. همچنین این برج‌ها در سرمای زمستان مقاوم تر بوده. برج‌های خنک کننده هلر دارای بازده سیار بالایی می‌باشند و برای جانمایی نیاز به فضای کمتری نسبت به سایرین دارد.

پکینگ برج خنک کنندهتهویه مطبوع ,  برج خنک کننده مدار بازتجهیزات تهویه مطبوع برج خنک کننده مدار بستهبرج خنک کننده فایبرگلاسانواع برج خنک کنبرج خنک کنندهبرج های خنک کنبرج های خنک کنندهکولینگ تاورقیمت برج خنک کنندهبرج خنک کننده آب ,  برج خنک کن گالوانیزه ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *