تأثیر سیستم گرمایشی مرکزی برج خنک کننده بر کاهش مصرف انرژی

تأثیر سیستم گرمایشی مرکزی برج خنک کننده بر کاهش مصرف انرژی

امروزه یکی از اجزای جدانشدنی در هر ساختمان استفاده از سیستم گرمایشی مرکزی هست، درواقع میزان گرمای منطقه مسکونی از دسته مسائل بسیار پراهمیت است. از طرفی دیده شده میزان منابع انرژی بسیار کم بوده و این روند سیر نزولی خود را طی می‌نماید. با وجود چنین بحرانی کاهش مصرف انرژی در سیستم گرمایشی مرکزی می‌تواند یک گام بسیار ارزشمند در خصوص صرفه‌جویی در میزان منابع موجود باشد.

دانش اولیه از سیستم گرمایشی مرکزی

یکی از مسائل مهم در خصوص حرکت به سمت کاهش مصرف انرژی شناسایی دقیق سیستم گرمایشی مرکزی و محل نصب آن می‌باشد، در واقع سیستم گرمایشی مرکزی در هر ساختمان در قسمت موتورخانه تعبیه می‌شود. این تجهیزات بسیار بزرگ می‌باشند و کاربرد هر قسمت منحصربفرد خواهد بود. مبرهن است در صورتی که از اصول کافی در خصوص تعبیه سیستم گرمایشی مرکزی استفاده شود شرایط بهینه گرمایشی نیز به صورت کاملاً طبیعی به سمت بهینگی کشیده می‌شود. در نظر داشته باشید چنین سیستم‌هایی دارای تجهیزاتی متفاوت از هم بوده و نحوه مصرف میزان انرژی آن نیز متفاوت می‌باشد. در واقع طول عمر سیستم گرمایشی می‌توان در روال‌هایی متفاوت از نمونه‌های دیگر باشد. ناگفته نمایند قابلیت ذخیره سازی انرژی سیستم گرمایشی کوچک نسبت به سیستم گرمایشی بزرگ بسیار متفاوت از هم می‌باشد.

مزایای استفاده از سیستم گرمایشی مرکزی

در نظر داشته باشید مزایای سیستم گرمایشی مرکزی بسیار گسترده‌تر از معایب آن است. در وهله اول باید این نکته را خاطرنشان نمود که یک سیستم گرمایشی استاندارد دارای سنسورهایی می‌باشد که حضور و یا عدم حضور فرد در منزل را بررسی نموده و میزان مصرف انرژی در صورت عدم حضور به حداقل خواهد رسید. نمونه بعدی در خصوص سیستم گرمایشی بهینه عدم نیاز به نیروی انسانی وسیع برای نگهداری و تعمیر می‌باشد و در واقع برنامه‌ریزی شیفتی مناسب با تعداد پرسنل کم نیز می‌تواند این سیستم را ساپورت کند. یکی از مسائل بسیار مهم در استفاده از سیستم گرمایشی مرکزی به حداقل رسیدن میزان ارتعاشات و آلودگی‌های مختلف صوتی می‌باشد. راندمان استفاده از سیستم گرمایشی ایزوله بسیار بالاتر از موتورخانه‌های قدیمی می‌باشند.

بررسی راندمان سیستم گرمایشی مرکزی

در واقع با استفاده از محاسبات مهندسی بسیار قوی در خصوص طراحی یک سیستم گرمایشی قدرتمند دیگر مشکل کارکرد نامناسب در این سیستم‌ها دیده نشده و تفاوت بارز این محصول با موتورخانه‌های قدیمی نیز همین موضوع است. بار حرارتی ساختمان به صورت کاملاً خودکار با ظرفیت حرارتی این سیستم تطبیق داده شده و این موضوع راندمان آن را بسیار افزایش می‌دهد. خوشبختانه استفاده از جدیدترین سیستم گرمایشی مشکلات موتورخانه‌های قدیمی از قبیل رسوب‌گیری بالا را نداشته منبع آب گرم همیشه در دسترس مصرف‌کننده قرار می‌گیرد. سیستم احتراق بسیار قدرتمند در این محصول طراحی‌ شده است که از هرگونه ایجاد خطری محافظت می‌نماید. با استفاده از این سیستم گرمایی دیده می‌شود که الگوی مصرف انرژی به سمت استاندارد حرکت نموده و میزان آسایش فراهم‌شده در این بین بسیار بیشتر از موتورخانه می‌باشد. (شکل ۳)

انواع پکینگ تهویه مطبوع ساختمانتعمیرات برج خنک کنندهبرج خنک کننده جریان مخالفبرج خنک کن جریان متقاطعتولید برج خنک کنندهانواع برج خنک کنندهبرج خنک کنندهبرجهای خنک کنبرج های خنک کنندهقطعات برج خنک کنندهطراحی برج خنک کننده خرید برج خنک کنندهبرج خنک کننده گالوانیزه ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *