تجهیزات تهویه مطبوع

تجهیزات تهویه مطبوع
عملکرد برج خنک کننده می تواند بسته به جریان هوا و مکانیزم گردش آب متفاوت باشد و شما با توجه این دو نکته می توانید میزان عملکرد برج خنک کننده را حدس بزنید

چگونگی عملکرد یک برج خنک کننده

 

برای این ک شما بتوانید یک تجهیزات تهویه مطبوع دریک برج خنک کننده مناسب را برای کارخانه یا شرکت صنعتی مدنظر خود تهیه کنید، باید حتماً دارای اطلاعات کافی درباره نحوه‌ی عملکرد برج خنک کننده و چگونگی کاربرد آن باشید، تا بتوانید با توجه به میزان بودجه مدنظر خود بهترین برج خنک کننده را از میان سایر برج‌های خنک‌کننده‌ای که توسط تولیدکنندگان مختلف ارائه‌شده است انتخاب کرده و تهیه کنید.

 شیوه‌ی عملکرد برج خنک کننده و تجهیزات تهویه مطبوع

برای بررسی چگونگی عملکرد یک برج خنک کننده باید بدانیم که عملکرد یک برج خنک کننده درواقع بر اساس سه عامل مهم واصلی گردش آب، ایجاد جریان هوا و تبخیر قرار دارد.

جریان آب موجود در تجهیزات تهویه مطبوع با استفاده از یک پمپ به گردش درمی‌آید و بر روی سطح مقطع برج خنک کننده و سطوح انتقال حرارت توزیع می‌شود.

از طرف دیگر جریان هوا با استفاده از قدرت الکتروموتور و چرخش پروانه در درون دستگاه جریان پیدا می‌کند و بر طبق قانون عملکرد برج خنک کننده آب به‌وسیله جریان هوای موجود در برج گرما و حرارت خود را ازدست‌داده و خنک‌تر می‌شود.

اهمیت عملکرد یک برج خنک کننده

عملکرد برج خنک کننده در حقیقت همان خنک کردن دبی مشخصی از آب و ارسال آن به ماشین‌های در حال کار برای کاهش درجه حرارت آن‌ها می‌باشد و این عمل به‌وسیله تبخیر آب موجود صورت خواهد گرفت،سپس حرارت کاهش پیدا خواهد کرد و آب تغییر شکل داده و به بخار تبدیل خواهد شد.

هم‌چنین با توجه این‌که برج‌های خنک کننده و  تجهیزات تهویه مطبوع با انواع گوناگون و شیوه‌های کارکرد مختلف طراحی و ارائه گردیده است، می‌توان برج خنک کننده مدنظر خود را بنا بر قسمت طراحی‌شده برای آن در کارخانه خود انتخاب کرده و مورداستفاده قرار دهیم.

انتخاب یک برج خنک کننده مناسب

در حقیقت عملکرد تجهیزات تهویه مطبوع باوجود تنوع زیادی که در ارائه برج‌های خنک کننده وجود دارد ،برای همه آن‌ها یکسان می‌باشد و تفاوت عملکرد برج خنک کننده به‌عنوان‌مثال مکعبی و گرد در میزان جریان هوا و مکانیزم گردش آب در درون آن‌ها می‌باشد، که ممکن است متفاوت باشد.

بنابراین حتماً در هنگام تهیه یک برج خنک کننده این نکته را مدنظر قرار دهید ، تا بتوانید یک برج خنک کننده مناسب را برای شرکت صنعتی خود تهیه کرده و از آن بهره مند شوید.

کد متن:۲۷۱ کد نویسنده:۶۵

 

آیا می دانید تهویه مطبوع دسیکنت دقیقاً چیست و چطور کار می‌کند؟ در واقع تهویه مطبوع دسیکنت به نوعی خشک کن می‌باشد و برای رطوبت هوا به کار برده می‌شود. این محصول در سبک برای منزل و یا برای سیستم‌های صنعتی و تجاری به کار می‌روند. قصد داریم در خصوص چرخ‌های سیستم تهویه مطبوع دسیکنت سخن گفته و از مزیت‌های آن نام ببریم.

مزایای سیستم تهویه مطبوع دسیکنت

با استفاده از چرخ تهویه مطبوع دسیکنت می‌توان میزان انرژی گرمایی تلف شده را به حداقل رسانید و هم‌چنین امکان جایگزین برق توسط انرژی خورشیدی نیز فراهم می‌شود. میزان انتشار انواع مختلفی از گازهای گلخانه‌ای را به حداقل می‌رساند. تنظیم کنترل را ساده‌تر نموده و انسان از این محصول دارای رضایت بیشتری است. دقت نمایید در مناطق شمالی کشور که دارای میزان رطوبت بیشتری است پدیده کپک بسیار دیده می‌شود دراین‌بین استفاده از تهویه مطبوع دسیکنت می‌توانید این مشکل را حل نماید. تجهیزات تهویه مطبوع را در بارگذاری یازی نموده و از سایز آن می‌کاهد. تهویه مطبوع دسیکنت این امکان را فراهم می‌سازد گه میزان هوای تازه بیشتری وارد ساختمان شده و این موضوع از بروز بیماری‌ها و ویروس‌های مختلفی می‌کاهد. درنهایت می‌توان این‌طور بررسی نمود که میزان سروصدایی که تجهیزات تهویه مطبوع ایجاد می‌نماید بسیار کمتر خواهد شد. (شکل ۱)

عملکرد چرخ تجهیزات تهویه مطبوع دسیکنت

در نظر داشته باشید که وجود چرخ‌ها برای حذف نموده درصد بالایی از رطوبت می‌باشد نحوه عملکرد تهویه مطبوع دسیکنت به این صورت است که میزان هوایی که در فرآیند وجود دارد از طریق کانال وارد چرخ دسیکنت نموده و البته این حرکت از سمت چپ شروع می‌شود در داخل کانال مواد دسیکنت دیده می‌شود که به‌صورت کاملاً حرفه‌ای کاور شده‌اند. این روال ادامه‌دار بوده تا به این منظور دیگر هوای داخل کانال به‌صورت گام به گام رو به خشکی خواهند نمود. درنهایت هوایی بدون رطوبت خواهیم داشت که به هوای مطبوع معروف است و وارد ساختمان می‌شود. خاطر نشان می‌سازیم وجود چرخ‌ها باعث درزگیری برای جلوگیری از نشت هوا می‌شوند. این محصول دارای ارزش تجاری بسیار بالایی بوده یکی از محصولات بسیار استاندارد به شمار می‌آید. انواع تهویه مطبوع دسیکنت در بازارهای داخلی و خارجی دیده شده که هر کدام دارای عملکردی مشخص هستند. (شکل ۲)

پکینگ برج خنک کنندهتهویه مطبوع ,  برج خنک کننده مدار بازتجهیزات تهویه مطبوع برج خنک کننده مدار بستهبرج خنک کننده فایبرگلاسانواع برج خنک کنبرج خنک کنندهبرج های خنک کنبرج های خنک کنندهکولینگ تاورقیمت برج خنک کنندهبرج خنک کننده آب ,  برج خنک کن گالوانیزه ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *