خرید برج خنک کننده

یکی از بخش های مهم نیروگاهای صنعتی برج خنک کننده نیروگاه می باشدکه دارای ارتفاع ۱۵۰ متری است. برج خنک کننده نیروگاه دارای جنسی از بتن می باشد.

برج خنک کننده نیروگاه یکی از مهم ترین اجزای نیروگاه ها

 

خرید برج‌ خنک کننده  نیروگاه یکی از مهم‌ترین اجزای نیروگاه‌ها مخصوصاً نیروگاه‌های برق حرارتی می‌باشد. جنس برج‌های خنک کننده نیروگاه از بتن است که تا ۱۵۰ متر ارتفاع دارند. نحوه عملکرد برج خنک کننده نیروگاه بسیار حساس بوده و باید همواره برای صحت و کارایی بالای آن بازرسی‌های لازم انجام شود.

برج خنک‌کننده نیروگاه چیست

به برج‌هایی که برای خنک‌سازی بخش‌های مختلف نیروگاه استفاده می‌شود خرید برج خنک‌کننده نیروگاه گفته می‌شود. البته خنک‌سازی برج خنک‌کننده نیروگاه به فعالیت و فرایندهای مختلف یک نیروگاه بستگی دارد. جالب است بدانید که با توجه به نیاز بالای نیروگاه‌ها به آب‌خنک، برج‌های خنک‌کننده نیروگاه‌ها نیز دارای ظرفیت بالا می‌باشند . در نیروگاه‌ها از برج‌های خنک‌کننده بزرگ عظیم که سازه بتنی دارند استفاده می‌گردد. به‌قدری جریان دبی آب در برج‌های خنک‌کننده نیروگاه بالا است که تا ۵۰ هزار مترمکعب در ساعت نیز می‌رسد. اغلب ارتفاع برج‌های خنک‌کننده نیروگاه تا ۱۵۰ متر می‌رسد. برج خنک‌کننده نیروگاه به دلیل حساسیت‌هایی که دارد باید در تمامی مدت فعالیت خود عملکردی مطمئن و پایدار داشته باشد.

تصویر۱

عملکرد برج خنک‌کننده نیروگاه

بسیاری از انرژی که کشورها نیاز دارند از طریق نیروگاه‌های برق حرارتی تأمین می‌شود نیروگاه‌های برقی حرارتی نیاز به خنک شدن توسط برج خنک‌کننده نیروگاه دارند. عملکرد برج خنک‌کننده نیروگاه این‌چنین است که آب داغ حاصل‌شده از گازهای طبیعی زغال‌سنگ، نفت و یا حتی انرژی هسته‌ای باعث حرکت توربین‌ها می‌شود. پس‌ازاین مرحله آب داغ از اشباع به سمت توربین‌های ژنراتور (آن دسته از توربین‌ها که به ژنراتور متصل هستند) می‌روند؛ و با تکیه‌بر انرژی جنبشی خود این توربین‌ها را به حرکت درمی‌آورند و پس از عبور کردن بخار از توربین‌ها وارد کنداسور می‌شود در این مرحله نقش خنک کننده نیروگاه مشخص می‌شود درواقع خرید برج خنک کننده  نیروگاه‌ها باکم کردن دمای بخارآب آن را به آب اشباع‌شده تبدیل می‌کنند جالب است بدانید که برج خنک کننده نیروگاه شامل ۲۷ جزء است و از اجزای مهم برج خنک کننده نیروگاه می‌توان به پمپ آب سرد، خطوط انتقال برق سه فاز، ترانسفورماتور، توربین‌های بخار، دریچه کنترل، پمپ هوا و دودکش اشاره کرد . نکته پایانی اینکه در ۲۷ جزء از برج خنک کننده نیروگاه دو پمپ هوا جانمایی شده است که هر یک ویژگی خاصی دارند.

مکانیزم کارکرد برج خنک کننده

برج خنک کننده به دستگاه‌هایی گفته می‌شود که برای خنک کردن آب مورد استفاده قرار می‌گیرند. مکانیزم برج‌ خنک کننده به این صورت است که آب گرم شده در کندانسور به محفظه‌ی بزرگی با دهانه‌ی وسیع منتقل می‌شود و به گردش در می‌آید سپس از بالای برج خنک کننده به پایین ریخته شده و در این حین گرمای خود را به دلیل مجاورتی که با هوا پیدا می‌کند از دست می‌دهد.

ملزومات مورد استفاده در برج خنک کننده

در خرید برج خنک کننده موسوم به cooling tower می‌توان از فن‌ها نیز برای خنک کردن آب استفاده کرد که این کار باعث تسریع در کار می‌گردد. همچنین می‌توان از پکینیگ ها که باعث افزایش جریان هوا در برج خنک کننده می‌شود نام برد. در برج‌های خنک کننده از ملزومات بسیاری جهت تنظیم میزان خنک بودن آب استفاده می‌شود، یکی از این ملزومات اینورتر می‌باشد. کار اینورتر این می‌باشد که بر حسب دمایی که آب برای خنک شدن نیاز دارد میزان هوادهی فن های خنک کننده را در مخرج cooling tower تنظیم نماید. این کار باعث صرفه جویی در انرژی و همچنین سبب بالا بردن راندمان کاری می گردد. از دیگر ملزومات مورد نیاز برج خنک کننده می‌توان به حوضچه‌ها، قطره گیر‌ها و سازه‌ها اشراه نمود.

تصویر۱

طراحی و شرایط نصب برج‌های خنک کننده

برج خنک کننده از جنس ها و طرح‌های متفاوتی ساخته می شوند که انواع آن عبارتند از برج خنک کننده فایبر گلاس، برج خنک کننده مکعب فلزی و برج خنک کننده برج خنک کن ذوزنقه ای بوده است و در برابر عواملی مانند خوردگی و ضربات فیزیکی مقاومت بالایی دارد. مخزن آب برج ‌های خنک کننده به صورت قسمتی از این برج‌ها در نظر گرفته شده به همین دلیل نیز در برابر نشتی آب مقاوت بالایی دارد.

در طراحی این برج ها پلکانی برای نظارت بر لوله‌ها و دهانه‌ی برج در نظر گرفته شده است که این کار باید حتما پس از خاموش نمودن فن ‌ها و برداشتن محافظ فن‌ها انجام گردد.

در نصب برج‌های خنک کننده باید به این موضوع توجه داشت که آن‌ها را در مکانی باید نصب نمود که میزان هوای مورد نیاز برج تأمین گردد و همچنین اگر چند برج در کنار هم قرار می‌گیرند نباید دمای ناشی از هر کدام بر دیگری تأثیری نداشته باشد.

پکینگشرکتهای تهویه مطبوعتعمیرات و بهینه سازی برج خنک کنندهبرج خنک کن جریان مخالف برج خنک کننده جریان متقاطعبرج خنک کننده مکعبیانواع برج خنک کنبرج خنک کنندهبرج های خنک کنبرج های خنک کنندهکولینگ تاورقیمت برج خنک کنندهبرج خنک کننده آب ,  برج خنک کن گالوانیزه ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *