دلایل افزایش خوردگی در برج خنک کننده

دلایل مهم خوردگی در برج خنک کننده

 

عوامل خوردگی در برج خنک کن مرغوب به نوبه خود در چندین لاین بوده و هر کدام دارای ارزش بالایی می‌باشد.  دلایل افزایش خوردگی در برج خنک کننده می‌تواند شامل موارد محیطی نیز باشد در این نمونه می‌بایست آزمایش‌های دقیق انجام شود. ناگفته نماند عوامل خوردگی در برج خنک کن یکی از مسایل روز جهان محسوب می شود.

دلایل افزایش خوردگی در برج خنک کننده

یکی از نمونه‌های بسیار مؤثر در افزایش خوردگی در برج خنک کننده تغییر میزان کیفیت آب می‌باشد. این تغییرات گاه از سمت PH آب بوده و گاهی وابسته به غلظت میزان نمک‌های محلول می‌باشد. در شرایطی نیز دیده می‌شود که میزان سختی آب و دیگر عوامل محیطی از جمله دمای سرد و گرم و سرعت آب نیز دخالت دارند. در واقع خوردگی در برج خنک کن یک پکیج دلایل را می‌طلبد و به سادگی قابل بررسی نمی‌باشد.

بررسی دقیق عوامل مؤثر خوردگی در برج خنک کن

در وهله اول PH عنوان شده است در واقع اگر رنج PH چیزی بین ۶٫۵ تا ۹ باشد می‌توان اینطور انتظار داشت که درصد می‌تواند بازدارندگی خوردگی تا حدی ثابت بماند. در این موضوع بازدارنده‌های رسوب نیز مطرح هستند به نوعی وقتی میزان PH آب بیشتر باشد نیاز به کربنات کلسیم و فسفات کلسیم نیز می‌باشد. مورد دوم از عوامل خوردگی در برج خنک کن سختی کلسیم اعلام شده است. اگر بخواهیم میزان اثر بازدارندگی خوردگی را در حالت پایداری مورد بحث قرار دهیم نیاز به فسفات‌ها می‌باشد. دقت نمایید در صورت نیاز به دستیابی میزانی دقیق‌تر از اثرات بازدارندگی نیاز به درصد بیشتر از محصولات بازدارنده می‌باشد زیرا سختی کلسیم در آب پایین‌تر است. از عوامل خوردگی در برج خنک کن که مرتبط با مورد دوم می‌باشد، تجمع یون‌های تهاجمی می‌باشد، در نظر داشته باشید وقتی میزان غلظت بالا باشد چیزی با عنوان تهاجم یون‌هایی از قبیل کلراید و سولفات دیده می‌شود. در عوامل خوردگی در برج خنک کن این تهاجم همیشه به لایه‌های محافظ می باشد.

بررسی تکمیلی خوردگی در برج خنک کن

یک سری نمونه های تکمیلی که برای خوردگی در برج خنک کن نیز دیده می شود مسایلی است که در خصوص گندزدایی فراهم شده است ترکیبات کلرین می‌باشد، میزان کلرین باقی‌مانده در سیستم درصورتی‌ که کلریناسیون کنترل نشود افزایش خواهد داشت. یکی دیگر از عوامل خوردگی در برج خنک کن دمای آب بوده به این معنی که با افزایش دمای آب اگر از مواد بازدارنده استفاده نشود میزان خوردگی بسیار افزایش می‌یابد. در این بین استفاده از پلی فسفات-روی بسیار اهمیت دارد. آخرین عوامل خوردگی در کولینگ تاور سرعت آب بوده که هرچه بیشتر باشد در واقع درصد خوردگی در نهایت بیشتر می‌باشد. در صورت استفاده از مواد بازدارنده خوردگی در برج خنک کن می‌توان این روال را دقیقاً کنترل نمود. سرعت بهینه برای آب بسیار حائز اهمیت است.

پکینگ برج خنک کننده , تهویه مطبوع ,  برج خنک کننده مدار باز , تجهیزات تهویه مطبوع ,  برج خنک کننده مدار بسته , برج خنک کننده فایبرگلاس , انواع برج خنک کن , برج خنک کننده , برج های خنک کن , برج های خنک کننده , کولینگ تاور , قیمت برج خنک کنندهبرج خنک کننده آب ,  برج خنک کن گالوانیزه ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *