رابطه بین دمای تر و دمای آب سرد برج خنک کننده

رابطه بین دمای تر و دمای آب سرد برج خنک کننده

 

 

دمای برج خنک کننده یکی از کاراکنرهای مهم در نحوه عملکرد برج خنک کن می باشد. از این رو اندازه گیری و بررسی دقیق دماهای برج خنک کننده می تواند در نحوه کارکرد برج مؤثر باشد. در این میان دماهای برج خنک کننده در اجرای عمل گرماگیری برج خنک کن نیز قابل توجه به نظر می آید.

اندازه گیری دمای تر برج خنک کننده

دمای تر برج خنک کننده  یکی از انواع دمای برج خنک کننده است که به وسیله ی نمودار سایکرومتری اندازه گیری می شود. این نمودار در اکثر منابع به خصوص کتب مهندسین وجود دارد. دمای برج خنک کننده مخصوصا دمای تر برج خنک کننده در نمودار سایکرومتری از برخورد سه چیز به دست می آید: دمای خشک محیط، رطوبت نسبی و نقطه شبنم. به عنوان مثال اگر دمای برج خنک کننده ( دمای خشک ) ۷۵ فارنهایت، رطوبت نسبی ۸۵ فارنهایت و نقطه شبنم ۶۸ فارنهایت باشد محل برخورد آن ها روی نمودار دمای تر  برج خنک کننده را مشخص می کند.

اندازه گیری دمای آب سرد برج خنک کننده

زمانی که بخواهید دمای آب سرد برج خنک کننده را پیشگیری کنید می توانید منحنی هایی که در نمودار سایکرومتر به دست می آید به کمک برنامه ای در کامپیوتر به دست آوردید. به جهت این که دقت منحنی را برای دمای برج خنک کننده  افزایش دهیم باید برج خنک کن را آزمایش کنیم و به کمک داده هایی که به دست آمده پیش بینی منحنی را تغییر یا اصلاح می کنیم.

رابطه دمای تر برج خنک کننده با دمای آب سرد برج

از آنجایی که دمای تر با دمای آب سرد رابطه دارد پس هر زمانی که دمای تر کاهش یابد به همان میزان دمای آب سرد نیز کاهش پیدا می کند. به عنوان مثال اگر برج خنک کن را با دمای  آب سرد ۸۹ F و دمای تر ۸۰ F  طراحی کنیم و آن را در نمودار سایکرومتر قرار دهیم نتایج حاکی از آن است تا زمانی که دمای تر به اندازه ی ۵/۷۴ F نرسد دمای آب سرد هم به ۸۵F نخواهد رسید بنابراین طبق گفته های فوق نتیجه گیری می شود که دمای تر و دمای آب سرد برج خنک کننده با یک دیگر رابطه دارند. این گونه دمای برج خنک کننده تنها  به مدت ۷۳ ساعت در طول سال رخ می دهد. هنگامی که دمای برج خنک کننده یعنی دمای تر آن در شرایط بالا عمل کند در قسمت پایین آن دمای آب سرد به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

 

انواع پکینگ تهویه مطبوع ساختمان , تعمیرات برج خنک کننده , برج خنک کننده جریان مخالف , برج خنک کن جریان متقاطع , تولید برج خنک کننده , انواع برج خنک کننده , برج خنک کننده , برجهای خنک کن , برج های خنک کننده , قطعات برج خنک کننده , طراحی برج خنک کننده خرید برج خنک کننده , برج خنک کننده گالوانیزه ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *