رسوب های برج خنک کننده و عوامل ایجاد آن

رسوب های برج خنک کننده و عوامل ایجاد آن

 

میزان تشکیل رسوب های برج خنک کننده به عوامل متعددی بستگی دارد که در اینجا قصد داریم تعدادی از این عوامل را مورد بررسی قرار دهیم. سه عامل مهم که تأثیر بسزایی در تشکیل رسوب‌های برج خنک کننده دارد مربوط به آب ورودی به سیستم خنک کننده برج است بنابراین نتیجه این است که کیفیت آب ورودی به برج خنک کننده باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد.

عوامل تاثیرگذار بر رسوب‌های برج خنک کننده

کیفیت آب ورودی، دمای آب و میزان سرعت آب جریان یافته در سیستم خنک کننده از جمله عوامل مهم تأثیر گذار بر میزان رسوب‌های سیستم خنک کننده است.

کیفیت آب و میزان رسوب‌های برج خنک کننده

در ابتدا باید درجه غلظت یون‌هایی که عامل اصلی تشکیل رسوب در برج خنک کننده هستند مورد بررسی قرار گیرد دو مورد از یون‌های قید شده عبارتند از یون فسفات و یون کلسیم. میزان دمای آب ورودی به سیستم و PH آن نیز از دیگر عوامل مهم میزان رسوب‌های برج خنک کننده هستند. خوب است بدانید که پایین آوردن PH آب می‌تواند قدرت حلالیت رسوب‌های برج خنک کننده را بالا ببرد.

دمای آب ورودی به برج خنک کننده

قدرت حلالیت ترکیبات موجود در آب ورودی به برج خنک کننده با افزایش دمای آب پایین می‌آید، بنابراین دمای بالای آب افزایش رسوب برج خنک کننده را به دنبال دارد که کنترل آن میتواند میزان رسوب تشکیل شده در سیستم را کاهش دهد.

سرعت آب و تأثیر آن بر رسوب‌های برج خنک کننده

این دو نیز رابطه غیر مستقیم دارند به این صورت که بالارفتن سرعت آب می‌تواند موجب کاهش میزان رسوب در برج خنک کننده شود بر همین اساس در مناطق مرده سیستم که آب راکد مانده یا به‌صورت دائم جریان ندارد رسوب بسیاری تشکیل می‌شود.

پکینگ برج خنک کنندهتهویه مطبوع ,  برج خنک کننده مدار بازتجهیزات تهویه مطبوع برج خنک کننده مدار بستهبرج خنک کننده فایبرگلاسانواع برج خنک کنبرج خنک کنندهبرج های خنک کنبرج های خنک کنندهکولینگ تاورقیمت برج خنک کنندهبرج خنک کننده آب ,  برج خنک کن گالوانیزه ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *