شرایط تعمیر و نگهداری برج خنک کننده

شرایط تعمیر و نگهداری برج خنک کننده

 

هر دستگاهی پس از راه‌ اندازی نیاز به یک سری مراقبت‌ها و نگهداری‌های خاص خود را می‌طلبد؛ زیرا این دستگاه‌ها بر اثر کار زیاد بعد از مدتی دچار نقصانی می‌گردند که اگر نقایص برطرف نگردند باعث مستهلک شدن آن می‌شود. نگهداری برج خنک کن مانند یکی از دستگاه‌های صنعتی و مسکونی یک امر طبیعی است که در ادامه به شرایط آن توضیح داده خواهد شد.

نگهداری برج خنک کن

همانطور که در مقدمه مطلب گفته شد برج خنک کن به مانند تمام وسایل و دستگاه‌های صنایع و مسکونی نیاز به نگهداری‌های خاصی دارند که اگر این تعمیر و نگهداری برج خنک کن به صورت منظم و دقیق انجام گردد باعث ارائه‌ی یک عملکرد مطلوب می‌گردد و همچنین عمر دستگاه بیشتر می‌شود. نگهداری برج خنک کن در فصل زمستان بسیار حائز اهمیت است زیرا به دلیل کاهش دما ممکن است باعث یخ زدگی در برج خنک کننده آب گردد و این باز‌رسی باید به طور منظم به صورت عینی رعایت گردد.

برج خنک کننده به دلیل وجود آب بستر خوبی برای جمع شدن فضولات، جلبک‌ها و خزه می‌باشد و نیاز است هر چند وقت یک بار آب برج خنک کن تخلیه گردد و نظافت شوند.

نکات مهم در نگهداری برج خنک کن

در برج خنک کننده تعداد زیادی از گیربکس‌ها، فن‌ها و الکتروموتورها مورد استفاده قرار می‌گیرند که این تجهیزات مکانیکی برج خنک کن برای مطلوب کار کردن خود نیاز بررسی و روغن کاری منظم را دارند. همچنین این تجهیزات که تقریباً با انرژی الکتریکی کار می‌کنند باید از لحاظ کشش جریان برق نیز بازرسی کنند. پمپ‌ها و فن‌های مورد استفاده در برج خنک کننده باید از لحاظ لرزش و صدا نیز چک شوند و چنانچه از این لحاظ غیر عادی بودند باید تعمیر و نگهداری شوند. در نگهداری برج خنک کن از صافی‌هایی درون آن استفاده شده است و وقتی اختلاف سطح آب در آن به چهار اینچ رسید باید آن را تمیز نمود.

پکینگشرکتهای تهویه مطبوعتعمیرات و بهینه سازی برج خنک کنندهبرج خنک کن جریان مخالف برج خنک کننده جریان متقاطعبرج خنک کننده مکعبیانواع برج خنک کنبرج خنک کنندهبرج های خنک کنبرج های خنک کنندهکولینگ تاورقیمت برج خنک کنندهبرج خنک کننده آب ,  برج خنک کن گالوانیزه ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *