عملکرد سیستم کاهش سرعت برج خنک کن

عملکرد سیستم کاهش سرعت برج خنک کن

سیستم کاهش سرعت برج خنک کننده با توجه اجزا متفاوت خود شامل روال‌های متعددی بوده و در این بین دیده می‌شود که هر کدام از اجزا بسته به شرایط محاسبه دارای عملکردی مناسب خواهند بود. در سیستم کاهش سرعت برج خنک کننده دیده می‌شود که با یک سری قوانین درست می‌توان به میزان مورد نیاز به کاهش سرعت کمک نمود و این موضوع سبب روال‌های ساده‌تر نیز می‌باشد.

چگونه سرعت برج خنک کن کاهش می‌یابد؟

در برج خنک کننده فایبرگلاس کاهش سرعت یکی از موضوعات بسیار مهم و اساسی می‌باشد و این طور در نظر گرفته شده که هر شرکت پارامترهای خود را در این بین دارد. یکی از مدل‌های بسیار رایج و قابل قبول برای کاهش سرعت برج خنک کننده از نوع تسمه می‌باشد و در رده‌بندی‌های دیگر مدل‌های پولی دیده می‌شود. قصد داریم قسمت‌های مختلف سیستم کاهش سرعت برج خنک کننده را معرفی نموده و از ویژگی‌های هر یک به‌دقت صحبت بگوییم.

معرفی اجزا سیستم کاهش سرعت برج خنک کننده

 

مدل ابتدایی که در خصوص کاهش سرعت برج خنک کننده بیان‌شده از نوع تسمه می باش. این مدل دارای شکل ظاهری v بوده و به اصطلاح به‌عنوان شماره ۷ فارسی می‌باشد که دارای شکست خط بسیار واضح است. تسمه V شکل از دسته اجزا اصلی برای سیستم کاهش سرعت برج خنک کننده محسوب می‌شود. در روال بعدی نوبت به آب بندی سیستم کاهش سرعت برج خنک کننده خواهد رسید که خود دارای ارزش بالایی است. دقت نمایید سیستم کاهش سرعت برج خنک کننده نیاز به گریس خود دارد و درواقع با استفاده از گریس یک پوشش بسیار محکم درست می‌شود.

سیستم کاهش سرعت برج کولینگ تاور را کمی جزئی‌تر بررسی می‌نماییم. در این سیستم در ابتدا پولی برای کاهش سرعت استفاده شده سپس شفت برای منتقل نمودن نیرو دیده می‌شود در ادامه مرحله گریس خوری مطرح بوده و در انتها درپوش را خواهیم داشت.

تسمه V شکل می‌بایست تنظیم شود برای این تنظیم نیاز به اعمال نیرو می‌باشد این نیرو چیزی بیش از ۵ کیلوگرم بوده و محل وارد نمودن این نیرو در مرکز دو تسمه می‌باشد. در واقع این نیرو یک کششی ایجاد می‌نماید و این کشش نسبت به تغییر مکانی ثابت و محاسبه شده مشخص خواهد شد. نکته مهمی که در مورد تسمه V شکل سیستم کاهش سرعت برج خنک کننده فراهم شده است آزمایش طول تسمه می‌باشد البته این روال می‌بایست پس از ۴ ساعت مورد بررسی قرار گرفته و در واقع میزان کشش به طور دائم نیاز به تنظیم و بررسی دارد.

پکینگشرکتهای تهویه مطبوعتعمیرات و بهینه سازی برج خنک کنندهبرج خنک کن جریان مخالف برج خنک کننده جریان متقاطعبرج خنک کننده مکعبیانواع برج خنک کنبرج خنک کنندهبرج های خنک کنبرج های خنک کنندهکولینگ تاورقیمت برج خنک کنندهبرج خنک کننده آب ,  برج خنک کن گالوانیزه ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *