فن‌های محوری برج‌های خنک کننده

فن‌های محوری برج‌های خنک کننده

 

برای این‌که بتوانیم نسبت به عملکرد فن های محوری برج خنک کننده از اطلاعات کافی برخوردار باشید، باید اطلاعاتی در رابطه با این‌که یک فن‌ محوری برج خنک کننده چگونه عمل می­کنند و در برج‌های خنک کننده دمای آب را کاهش می‌دهند آگاهی کافی داشته باشیم، تا بتوانیم یک برج خنک کننده مناسب را برای شرکت صنعتی خود تهیه‌کرده و آن را به‌خوبی برای بالا بردن راندمان تولید صنعتی کارخانه مد نظر خود مورداستفاده قرار دهیم.

کاربرد فن‌های محوری در کاهش درجه آب

فن در اصلاح دستگاهی می‌باشند که هوا را در یک محیط به جریان درمی‌آورد و در عمل کاربرد فن‌ها به این صورت می­باشد که، فن‌ها برای مکیدن هوا و یا گردش هوا در یک محیط مورداستفاده قرار می­گیرند، درواقع فن‌های محوری به‌کاررفته در برج خنک کننده سبب گردش بهتر هوا شده و کمک می‌کند تا عمل خنک کردن دمای آب در برج خنک کننده با سرعت بیشتری صورت بپذیرد.

چگونگی عملکرد فن‌های محوری

از میان فن‌هایی که در برج‌های خنک کننده مورداستفاده قرار می‌گیرند، فن‌های محوری برج خنک کننده، جریان هوا را در راستای محور یا شفت پروانه عبور داده و به گردش درمی‌آورند، درواقع عملکرد فن‌های محوری برج خنک کننده بیشتر در مواقعی که افت فشار کم بوده و دبی بالا می‌باشد به‌کاربرده می‌شود.

 بنابراین در طراحی فن‌های محوری برج خنک کننده، باید به فشار هوای در حال گردش و فشار آبی که وجود دارد توجه کنیم، در حقیقت درست است که هوا قابل‌دیدن نیست اما گردش هوای موجود می‌تواند در عملکرد صحیح  فن‌های محوری  تأثیرگذار باشد.

 هم‌چنین میزان فشار استاتیک و فشار سرعتی هوا در حالت خاموش بودن فن‌های محوری برج خنک کننده و یا روشن بودن آن می‌تواند بر عملکرد قابل‌قبول فن‌های محوری برج خنک کننده نیز تأثیرگذار باشد، باوجود تمام موارد بیان‌شده مشورت با شرکت‌های ارائه‌کننده برج‌های خنک کننده و افراد خبره در این زمینه می‌تواند به شما برای انتخاب یک برج خنک کننده مناسب دارای  فن‌های محوری کمک شایانی ارائه دهد.

پکینگ , شرکتهای تهویه مطبوع , تعمیرات و بهینه سازی برج خنک کننده , برج خنک کن جریان مخالف برج خنک کننده جریان متقاطعبرج خنک کننده مکعبی , انواع برج خنک کن , برج خنک کننده , برج های خنک کن , برج های خنک کننده , کولینگ تاور , قیمت برج خنک کننده , برج خنک کننده آب ,  برج خنک کن گالوانیزه ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *