لوله کشی در برج خنک کننده و اصول و استاندارد های آن

لوله کشی در برج خنک کننده و اصول و استاندارد های آن

 

همانطور که میدانید برای بررسی عملکرد سیستم برج خنک کننده باید میزان آب لازم در گردش برج مورد توجه قرار گیرد، عملکرد مناسب گردش آب به اصول لوله کشی در برج خنک کننده بستگی دارد در همین راستا باید استانداردهای لازم در نوع لوله کشی در برج خنک کننده را به خوبی مورد بررسی قرار دهید و بکار بگیرید.

(تصویر ۱)

لوله کشی در برج خنک کننده و اصول پایپینگ

برای انتقال سیالات در سیستم برج خنک کننده از لوله‌ها، شیرآلات و تجهیزات جانبی آن استفاده می‌شود که بهره گیری از اصول پایپینگ در اینجا مورد توجه قرار می‌گیرد. لوله یکی از تجهیزات اصلی لوله کشی بشمار می‌آید که در ادامه راجع به آن صحبت خواهیم کرد.

کاربرد لوله و لوله کشی در برج خنک کننده

لوله‌ها معمولاً به‌صورت تیوپ تولید و ارائه می‌گردند، لوله‌ها برحسب عدد و با توجه به “قطر نامی لوله” و میزان ضخامت آن تعیین می‌گردند. این موضوع استانداردها و اصول‌های متعددی را در برمیگیرد که به‌صورت کاملاً حرفه‌ای در طبقه بندی‌های خاصی ارائه شده‌اند. پمپ بکار رفته در سیستم برج خنک کننده وظیفه بازگرداندن آب به سمت سیستم خنک کننده برج را بر عهده دارد که در مسیر خروج آب از برج نصب می‌شود.

(تصویر ۲)

مشاوره و مشورت با متخصص سیستم‌های برج خنک کننده بسیار ضروری می‌باشد.

اصول لوله کشی در برج خنک کننده و استانداردهای لازم برای این کار

استاندارد لوله کشی در برج خنک کننده توسط مؤسسات استاندارد بین المللی تعیین و ارائه می‌گردد که شامل مواردی چون طریقه ساخت لوله، نحوه استفاده از آن، طراحی انشعابات و اتصالات و تجهیزات درونی و روش نصب و تست می‌باشد. مهم‌ترین نکته‌ای که در این میان مورد توجه قرار می‌گیرد بحث ایمنی ست که سازمان استاندارد با ارائه هر سری از این کدها سعی در تقویت این گزینه دارد.

استفاده از لوله مناسب برای لوله کشی در برج خنک کننده

لوله‌های استاندارد، که در پروژه‌هایی چون لوله‌های ساختمانی، سرویس‌های کم فشار و سرویس‌های مبرد کاربرد دارد.

لوله‌های تحت فشار، که در پروژه‌هایی چون سرویس‌های مایع، گاز یا بخار با میزان دمای نسبی ثابت کاربرد دارد.

لوله‌های خطوط، که در پروژه‌هایی چون لوله کشی خطوط نفتی، گاز و یا بخار کاربرد دارد البته ناگفته نماند که سر لوله‌ها شکلی مسطح دارند.

از لوله‌های آب تمیز نیز در پمپ‌ها و توربین‌ها استفاده می‌شود. پس انتخاب لوله مناسب برای لوله کشی در برج خنک کننده بسیار ضروری ست.

پکینگ برج خنک کننده , تهویه مطبوع ,  برج خنک کننده مدار باز , تجهیزات تهویه مطبوع ,  برج خنک کننده مدار بسته , برج خنک کننده فایبرگلاس , انواع برج خنک کن , برج خنک کننده , برج های خنک کن , برج های خنک کننده , کولینگ تاور , قیمت برج خنک کنندهبرج خنک کننده آب ,  برج خنک کن گالوانیزه ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *