مجموعه پرکننده در بهینه‌سازی برج خنک‌کننده

بررسی بهینه سازی برج خنک کننده

 

در جهت بهینه سازی برج خنک کننده  باید ۳ ناحیه اصلی را موردبررسی قرارداد. درواقع در جهت بهینه‌سازی برج خنک‌کننده باید سه موضوع: مجموعه پرکننده، سیستم توزیع آب و قطره برگردان‌ها را مورد ارزیابی و بازرسی قرارداد. در این بخش سعی می‌شود به چگونگی عمل این سه مجموعه پرداخت و آن‌ها را در جریان بهینه‌سازی برج خنک‌کننده مورد واکاوی قرارداد.

مجموعه پرکننده در بهینه‌سازی برج خنک‌کننده

 در جهت بهینه‌سازی برج خنک‌کننده بهینه کردن عملکرد مجموعه پرکننده بسیار مهم و حائز اهمیت است. برای بهینه کردن مجموع پرکننده یا باید آن را تعویض کرد یا باید به‌خوبی با آن بازی شود. درواقع بهینه‌سازی برج خنک‌کننده در بخش پرکننده یا با تعویض یا با بازی این قسمت انجام می‌پذیرد؛ اما جالب است بدانید همواره از این دو راه بهینه کردن استفاده و استقبال نمی‌گردد. در مجموعه پرکننده می‌توان انتقال حرارت را طبق معیار ذیربط اندازه‌گیری کرد، درواقع مجموعه پرکننده ویژگی‌های انتقال حرارت را بیان می‌کند.

سیستم توزیع آب در جریان بهینه‌سازی برج خنک‌کننده

ازآنجایی‌که سیستم توزیع آب باید توانایی پاشش یکنواخت آب را داشته باشد که این عمل سبب افزایش میزان خنک‌کنندگی می‌گردد. به دلیل پاشش استوانه‌ای در سیستم توزیع آب در جریان بهینه‌سازی برج خنک‌کننده باید نکاتی در این زمینه رعایت شود باگذشت زمان و تخریب موضعی این جریان ممکن است که آب در بخش‌هایی ریز نشده و به‌اصطلاح پودر نشود و این عمل باعث حذف خنک شدن آب در آن ناحیه می‌شود. در اینجا بهینه‌سازی برج خنک‌کننده در بخش سیستم توزیع آب معنا پیدا می‌کند. درواقع با جابجایی نازل‌های پاششی می‌توانید به بهبود سیستم توزیع آب بپردازید و هنگامی‌که راندمان توزیع آب در جریان بهینه‌سازی برج خنک‌کننده افزایش پیدا کند میزان خنک کاری دستگاه نیز با افزایش روبه‌رو می‌شود

بهینه‌سازی برج خنک‌کننده از طریق قطره برگردان‌ها

 یکی از مواردی که در جریان بهینه‌سازی برج خنک‌کننده هم باعث کاهش میزان مصرف آب می‌شود و هم باعث افزایش راندمان کارکرد برج خنک‌کننده می‌گردد بهینه‌سازی قطره برگردان‌ها است درواقع با نظارت دقیق و کارشناسی جامع بر قسمت قطره برگردان‌ها هم باعث افزایش خنکی می‌شوید و هم از این طریق می‌توانید طول عمر دستگاه خنک‌کننده را افزایش دهید. درمجموع بهینه‌سازی برج خنک‌کننده جریان آب بسیار مهم است و تأثیرگذار است و باید به چگونگی روند آب در مراحل مختلف برج خنک‌کننده توجه کرد.

پکینگ , شرکتهای تهویه مطبوع , تعمیرات و بهینه سازی برج خنک کننده , برج خنک کن جریان مخالف برج خنک کننده جریان متقاطعبرج خنک کننده مکعبی , انواع برج خنک کن , برج خنک کننده , برج های خنک کن , برج های خنک کننده , کولینگ تاور , قیمت برج خنک کننده , برج خنک کننده آب ,  برج خنک کن گالوانیزه ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *