مزایا و معایب برج خنک کننده مکعبی

مزایا و معایب برج خنک کننده مکعبی

 

برج های خنک کن یا همان کولینگ تاور و یا برج خنک کننده ها در چند مدل کار میکنند مانند:مخروطی،فایبر گلاس،چیلر و مکعبی و….. که ما امروز می خواهیم مزایا برج خنک کننده مکعبی را بیشتر توضیح دهیم.

برج خنک کننده مکعبی

برج های خنک کننده همه در یک راستا حرکت می کنند و همه ی ان ها یک وظیفه دارند و ان هم این است که جریان گرم و دما داخل را خنک کنند.برج ها در مدل های مختلفی درست شده اند و کار تخصصی ان ها با یک دیگر فرق میکند و معایب و مزایای مختلفی نیز دارند.

مزایا برج های خنک کننده مکعبی

۱- سیستم توزیع آب چند نازله : در سیستم توزیع اب در برجهای خنک کننده تعداد نازل های ان متفاوت است.مثلا در برج های مکعبی تعداد ان ۴ یا حتی بیشتر نیز می شود که در صورتی که یکی از این نازل ها خراب شود کل سیستم از کار نمی افتد که خود ان یکی از مزایا برج خنک کننده مکعبی نیز هست،اما  در برج های مخروطی اب در یک هد اب پخش کن پخش و توزیع میشود که خود ان نیز تحت فشار است که اگر یکی از این نازل ها خراب یا مشکل برایش پیش بیاید باعثی کندی چرخش اسپرینکلر راندمان میشود و یا سیستم خنک کننده به کلی قطع می گردد.

۲- سیستم قطره گیر( الیمیناتور) : یکی دیگر از مزایا برج خنک کننده مکعبی این است که سیستم قطره گیر ان بالای قسمت توزیع اب قرار گرفته شده است که این امر باعث میشود که تمامی مکش فن نیز احاطه شود که این کار باعث میشود پرتاب اب به قسمت بالایی به کمتر از ۰٫۰۰۲ درصد قطرات کم شود که یکی از مزایا برج خنک کننده مکعبی است.

دیگر مزایا برج خنک کن مکعبی

 ۳- سیستم پاشش آّب منظم :یکی دیگر از مزایا برج خنک کننده مکعبی این است که سیستم پاشش آب در برج های مکعبی خیلی دقیق است به طوری که نازل های ثابت هنگامی که پاشش اب انجام میگیرد دقت ان خیلی بالا است و با کمترین میزان فضای خالی توسط نازل ها روبه رو میشویم که یکی از مزایا برج خنک کننده مکعبی است که در برج های خنک کن بسیار مهم است.

تصویر۱

معدود عیب برج خنک کن مکعبی

یکی از معایب برج خنک کننده مکعبی محدودیت ارتفاع است ولی این مزایا برج خنک کننده مکعبی خیلی بیشتر از معایب ان است.

پکینگ برج خنک کننده , تهویه مطبوع ,  برج خنک کننده مدار باز , تجهیزات تهویه مطبوع ,  برج خنک کننده مدار بسته , برج خنک کننده فایبرگلاس , انواع برج خنک کن , برج خنک کننده , برج های خنک کن , برج های خنک کننده , کولینگ تاور , قیمت برج خنک کنندهبرج خنک کننده آب ,  برج خنک کن گالوانیزه ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *