مفاهیم کلی در رابطه با قطره گیر برج خنک کننده

مفاهیم کلی در رابطه با قطره گیر برج خنک کننده

 

قطره گیر برج خنک‌کننده  اجزایی هستند که مانع پاشیدن قطرات آب به بیرون از برج می‌شوند. با مراقبت و بهینه‌سازی به‌موقع از قطره گیر برج خنک کننده هم می‌توان مانع از اتلاف انرژی شد و هم می‌توان میزان راندمان برج خنک‌کننده را افزایش داد.

قطره گیر برج خنک‌کننده چیست

 قطره گیر برج خنک‌کننده به دریفتی گفته می‌شود که مانع پاشش و جابجایی قطرات آب همراه با هوا می‌شود. کیفیت این دریفت به‌مانند کیفیت آب حوضچه است. به این معنا که دارای مقادیر زیادی مواد شیمیایی است پس نباید این آب را با آب بخاراتی که از برج خنک‌کننده خارج می‌شود اشتباه گرفت. این نکته را یادآور می‌شویم که وجود ترکیبات شیمیایی در قطرات آب خروجی برج خنک‌کننده برای محیط‌زیست خطرناک است ازاین‌جهت برای جلوگیری از این خطرات احتمالی از قطره گیر برج خنک‌کننده استفاده می‌شود. وظیفه قطره گیر برج خنک‌کننده تغییرات ناگهانی مسیر عبور هوایی خروجی است این تغییرات ناگهانی باعث می‌شود که از بالای برج هوای خروجی از قطرات مایع آب جدا شود در بازرسی قطره گیر برج خنک‌کننده دقت نمایید که وجود و عمل این بخش باعث کاهش افت فشار هوا نباشد چراکه قطره گیر برج خنک‌کننده‌ی یک مانع در برابر هوا است که این ممانعت باعث افت فشار هوا می‌گردد.

مکانیسم عملکرد قطره گیر برج خنک‌کننده

 قطره گیر در برج خنک‌کننده دارای مسیر Z شکل است ازاین‌رو به دلیل شکل حرکت قطره گیرها تغییرات ناگهانی هوا حاصل می‌شود. به دلیل مکانیسم عملکرد درخواست قطره گیرهای برج خنک‌کننده آن‌ها باید از موادی تشکیل شوند که از آسیب‌هایی همچون خوردگی، سایش و زنگ‌زدگی مقاومت داشته باشد. معمولاً برای بالا بردن راندمان قطره گیرها و افزایش عملکرد آن‌ها قطره گیرها را از جنس چوب یا پلاستیک می‌سازند. البته در ساخت قطره گیرهای جدید از فایبرگلاس برای ساخت قطره گیرهای برج خنک‌کننده استفاده می‌شود در مراحل نگهداری برج خنک‌کننده و در بخش مراقبت از قطره گیرها باید دقت شود که این اجزا دارای شکستگی و یا خوردگی نباشد چراکه در صورت وجود خوردگی و شکستگی میزان بسیار بالایی از آب هدر می‌شود و مقدار زیادی انرژی تلف می‌گردد.

انواع پکینگ تهویه مطبوع ساختمان , تعمیرات برج خنک کننده , برج خنک کننده جریان مخالف , برج خنک کن جریان متقاطع , تولید برج خنک کننده , انواع برج خنک کننده , برج خنک کننده , برجهای خنک کن , برج های خنک کننده , قطعات برج خنک کننده , طراحی برج خنک کننده خرید برج خنک کننده , برج خنک کننده گالوانیزه ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *