نحوه انتقال آب گرم در برج خنک کننده

نحوه انتقال آب گرم در برج خنک کننده

 

در برج‌های خنک‌کننده اصولاً برای جریان متقابل آب‌وهوا ، از لوله‌های رایزر برای توزیع آب گرم استفاده می‌شود که این لوله‌ها در بالای برج خنک‌کننده قرار دارد . زمانی که آب گرم وارد پمپ می‌شود مستقیماً هم وارد می‌تواند وارد حوضچه آب گرم بشود هم می‌تواند از لوله هدر توزیع آب گرم را انجام دهد . البته وجود حوضچه از یک‌جهت بهتر است چون ارتفاع آب یکسان و یکنواخت صورت می‌گیرد . پس از توزیع آب گرم در حوضچه وارد لوله‌های انشعاب مب می‌شود تا بتواند به‌وسیله نازل‌ها به پرکن‌ها انتقال پیدا کند .

سیستم توزیع آب گرم

در برج‌های خنک‌کننده برای داشتن جریان متقاطع ، باید آب گرم به قسمت بالای برج برسد تا توسط اسپلش باکس به‌طور یکنواخت و در جهت‌های مختلف توزیع آب گرم انجام پذیرد . در مرحله بعد آب گرم توزیع‌شده باید درون حوضچه‌های بزرگ تعبیه‌شده ، در برج خنک‌کننده ریخته شود . محل قرارگیری این حوضچه‌ها در بالای پرکن قرار دارند و دقیقاً کف این حوضچه‌ها سوراخ‌هایی تعبیه‌شده است که نارل ها در آنجا حضور دارند .

استاندارد فشار آب گرم در برج های خنک کننده

در هنگام طراحی سیستم توزیع آب گرم این نکته را باید به خاطر داشت که سرعت آب گرم نباید از استاندارد لوله‌ها بیشتر باشد و دبی آب در همه جای نازل ها باید یکنواخت و یکسان صورت پذیرد . برای اینکه به حداکثر توان خنک‌کنندگی برج‌ها برسیم ، باید توزیع آب گرم را یکنواخت روی پرکن‌ها تنظیم نماییم ، به صورتی که حتی قسمت کوچکی از پرکن‌ها خشک نماند . باید همیشه فشار آب را کنترل کرد ، چون توزیع آب گرم با فشار زیاد باعث جابه‌جایی پرکن‌ها و تخریب آن‌ها می‌شود و خنک‌سازی برج‌ها کاهش پیدا می‌کند . البته یکی از علت‌های توزیع فشار آب گرم هم کند شدن نارل ها می باشد که باید رسیدگی و چک بشود.

داشتن یک قدرت رانش دقیق و کامل برای به چرخش درآوردن توزیع آب گرم در برج خنک‌کننده یکی از موارد مهم و عمده یک برج را برای شما تشکیل می‌دهد .

انواع پکینگ تهویه مطبوع ساختمان , تعمیرات برج خنک کننده , برج خنک کننده جریان مخالف , برج خنک کن جریان متقاطع , تولید برج خنک کننده , انواع برج خنک کننده , برج خنک کننده , برجهای خنک کن , برج های خنک کننده , قطعات برج خنک کننده , طراحی برج خنک کننده خرید برج خنک کننده , برج خنک کننده گالوانیزه ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *