نگهداری تشک برج خنک‌کننده در مقابل یخ‌زدگی

نگهداری تشک برج خنک‌کننده در مقابل یخ‌زدگی

 

 یکی از موارد مهم در نگهداری تشک برج خنک کننده  در مقابل یخ‌زدگی ایجاد گرمای مناسب در فصول سرد سال است. البته برای جلوگیری از یخ‌زدگی تشک برج خنک‌کننده در هنگام ساخت و طراحی برج خنک‌کننده اقدامات لازم و پیش‌بینی‌های مناسب انجام‌شده است که در این مقاله به چگونگی این عمل می‌پردازیم.

نگهداری تشک برج خنک‌کننده

 همان‌طور که اشاره شد نگهداری تشک برج خنک‌کننده در مقابل یخ‌زدگی یکی از موارد نگهداری برج خنک‌کننده است بازرس یا کاربر برج خنک‌کننده برای جلوگیری کردن از یخ‌زدگی آب در درون تشک برج خنک‌کننده در هنگام سرمای هوا کافی است گرم‌کن الکتریکی که در هنگام ساخت و طراحی برج خنک‌کننده در نظر گرفته‌اند را بر روی آن نصب کند. این گرم‌کن الکتریکی که در آب غوطه‌ور می‌شود برای فصول سرد سال و هنگام کاهش دمای برج خنک‌کننده در نظر گرفته‌شده است البته گرم‌کن الکتریکی با توجه به نقشه‌های کابل‌کشی که توسط سازنده برج خنک‌کننده در نظر گرفته می‌شود جانمایی می‌گردد. شایان‌ذکر است که این قطعه گرم‌کن الکتریکی با توجه به سفارش مشتری در نظر گرفته می‌شود و در صورت تمایل خریدار توسط سازنده و فروشنده بر روی برج‌های خنک‌کننده قرار می‌گیرد.

 چگونگی عملکرد گرم‌کن الکتریکی در تشتک برج خنک‌کننده

 زمانی که سطح آب در کولینگ تاور به پایین می‌آید باید از روشن کردن گرم‌کن اجتناب کنید. علت این امر هم کم کردن آسیب‌ها به گرم‌کن تشتک برج خنک‌کننده است. زمانی که سطح آب در برج خنک‌کننده پایین است با روشن کردن گرم‌کن الکتریکی این امکان وجود دارد که با گرم شدن بیش‌ازاندازه این دستگاه مورد آسیب‌های فراوان قرار بگیرد در این زمینه پیشنهاد می‌شود برای جلوگیری از آسیب گرم‌کن و جلوگیری از یخ‌زدگی توسط برج خنک‌کننده در مواقعی که برج خنک‌کننده در مدت زیادی غیرفعال است و آب آن را تخلیه کنید. این عمل هم باعث این موضوع می‌شود که تشک برج خنک‌کننده آسیب نبینند و هم طول عمر برج خنک‌کننده را افزایش می‌دهد. یک‌راه حل دیگر در نگهداری تشک برج خنک‌کننده این است که فصول سرد سال و هنگامی‌که دستگاه برج خنک‌کننده مدتی که در حال فعالیت است به‌خوبی عمل می‌کند، به روشن کردن دستگاه گرم‌کن که در آب غوطه‌ور بوده است برای مدت محدودی بپردازید. این عمل باعث جلوگیری از یخ‌زدگی تشتک برج خنک‌کننده در طول مدتی که برج خنک‌کننده در حال فعالیت است می‌شود.

 

انواع پکینگ تهویه مطبوع ساختمانتعمیرات برج خنک کنندهبرج خنک کننده جریان مخالفبرج خنک کن جریان متقاطعتولید برج خنک کنندهانواع برج خنک کنندهبرج خنک کنندهبرجهای خنک کنبرج های خنک کنندهقطعات برج خنک کنندهطراحی برج خنک کننده خرید برج خنک کنندهبرج خنک کننده گالوانیزه ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *