پارامترهای شناسایی فن استک برج خنک کننده

پارامترهای شناسایی فن استک برج خنک کننده

 

فن استک برج خنک کننده یک آیتم بسیار اساسی در طراحی برج خنک کننده می باشد و دارای خصوصیات مختلفی می باشد. عموماً استفاده از فن استک برج خنک کننده نیازمند بررسی بهترین پارامترهای اندازه گیری پره می باشد. متن زیر خصوصیات این محصول را با در نظر گرفتن درصد خطا بسیار دقیق مورد بررسی قرار می‌دهد.

فن استک برج خنک کننده چیست؟

اگر به بالای برج خنک کننده توجه نمایید دیده می‌شود که قسمتی مانند دودکش می باشد که در واقع فن استک نام دارد. این قطعه در واقع وظیفه نظم دهی به جریان هوا را دارد. این قطعه در بعضی از اصلاحات با عنوان فن رینگ برج خنک کن و یا تنوره فن برج خنک کننده نیز شناسایی می‌شود. در چنین قطعی درصد اتلاف انرژی می‌بایست بسیار محدود باشد در واقع نمونه‌هایی که برای طراحی فن استک برج خنک کننده استفاده می‌شود می‌تواند فشار هوا را به دقت مورد کنترل قرار دهد. جنس استفاده شده در فن استک برج خنک کن فایبرگلاس می باشد و وزن بسیار سبکی دارد.

خصوصیات بارز فن استک برج خنک کننده

اگر فن برج خنک کننده را به یاد بیاورید دیده شده که حرکات به صورت دورانی بوده است اما در مدل فن استک برج خنک کننده می‌توان میزان حرکت را بسیار محدود یا حتی بدون حرکت در نظر گرفت. یک نکته بسیار اساسی که تأثیر مستقیم بر روی راندمان سیستم دارد میزان تغییراتی است که در فن استک برج خنک کننده اعمال می‌شود.

خاطرنشان می‌سازیم اگر طراحی فن استک برج خنک کننده دارای خطا باشد میزان عملکرد این محصول بسیار ضعیف خواهد شد.

کاربرد فن استک برج خنک کننده

یکی از مهم‌ترین کابردهای دیده شده برای فن استک برج خنک کننده افزایش کارایی فن می باشد، این محصول باعث می‌شود فن هیچ گونه چرخش برعکسی نداشته باشد و میزان چرخش هوای در حالت‌های خروجی نیز به حداقل خود برسد. در نظر داشته باشید که قسمت‌های بسیار مهم در طراحی فن استک برج خنک کننده قسمت ورودی، ناحیه صاف فن استک برج خنک کننده و قسمت بازیابی سرعت می باشد.

به طور کلی قسمت شروعی از بخش پایین فن استک برج خنک بوده و البته در این بخش روال بسیار آرام است و حرکت به سمت بالا می باشد.

قسمتی که با عنوان ناحیه صاف معرفی شد تأثیر بسیار مستقیم و ارزشمندی بر روی راندمان فن استک برج کولینگ تاور دارد. اگر دقت نمایید پس از استفاده‌های مکرر با مشکل خم شدگی پره‌ فن استک برج خنک کننده روبرو هستیم ناحیه صاف سبب می‌شود که پره‌های فن استک خم شدگی قابل کنترلی داشته و از این مشکل تا حد بسیاری جلوگیری می‌شود. ناحیه صاف دارای میزان ارتفاعی است که با اندازه‌های پره فن قابل بررسی و قیاس ریاضی دقیق می‌شود.

پکینگشرکتهای تهویه مطبوعتعمیرات و بهینه سازی برج خنک کنندهبرج خنک کن جریان مخالف برج خنک کننده جریان متقاطعبرج خنک کننده مکعبیانواع برج خنک کنبرج خنک کنندهبرج های خنک کنبرج های خنک کنندهکولینگ تاورقیمت برج خنک کنندهبرج خنک کننده آب ,  برج خنک کن گالوانیزه ,

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *