پرکننده برج خنک کننده چیست ؟

پرکننده برج خنک کننده چیست ؟

پرکننده برج خنک کننده از مهمترین عوامل کولینگ تاور می‌باشد. به وسیلهٔ پرکننده بیشترین انتقال حرارت بین آب و هوا و سپس خنک سازی انجام می‌پذیرد. امروزه برج‌های با جریان متقابل بیشتر از برج‌های جریان متقاطع استفاده می‌شود و دلیل آن نیز به وجود آمدن پرکننده‌های سلولی متراکم می‌باشد، که دلیل استفاده بیشتر نیز داشتن امکانات بیشتر برج‌های جریان متقابل است.

انواع پرکننده برج خنک کننده:

  • پرکننده‌های قطره‌ای: این نوع از پرکننده‌ها جلوی جریان آب قرار می‌گیرند و وظیفهٔ تبدیل آب به قطعات ریزتر را بر عهده دارند. این پر کننده از جنس پلاستیک، PVC، چوب و یا PP ساخته می‌شوند. این پرکننده‌ها را باید در جای مناسبی قرار داد زیرا امکان جا به جایی آن‌ها زیاد می‌باشد و همانند مدول ها نیستند.

عکس ۱

  • پرکننده‌های فیلمی: این پرکننده‌ها از جنس پلاستیک PVC بوده و به شکل ذوزنقه هستند، این پرکننده‌ها آب را به صورت لایه نازک از روی خود عبور می‌دهند و سطح بیشتری برای انتقال حرارت به وجود می‌آورند. پرکننده‌های فیلمی به صورت مدول آماده هستند و به راحتی جای خود قرار می‌گیرند اما بخاطر حفره‌های زیاد خود چند وقت یک بار باید آن‌ها را تمیز کاری و یا تعویض کرد.
  • پرکننده‌های ترکیبی: این پرکننده‌ها از پانل‌های پلی پروپیلن درست می‌شوند و به دیلیل سطح شیب دار لایه نازکی آب روی آن‌ها قرار می‌گیرد و مقداری از آب به دلیل حرکت روی پانل‌ها تبدیل به قطره می‌شود، از این رو این پرکننده برج خنک کننده مشابه با پرکننده‌های فیلمی و قطره‌ای عمل می‌کند.

عکس ۲

مزایا و معایت انواع پرکننده برج خنک کننده:

پرکننده‌های قطره‌ای در برابر هر آبی با سختی‌های متفاوت سازگار است اما نسبت پرکننده فیلمی در ایجاد سطح انتقال حرارت ضعیف‌تر می‌باشد.

پرکننده‌های فیلمی به دلیل عبور دادن آب به صورت لایه نازک آب انتقال حرارت بیشتری نسبت به قطره‌ای ایجاد می‌کنند اما اگر بیش از حد استفاده شود امکان گرفتی مجاری پرکننده‌ها وجود دارد.

اما پرکننده‌های ترکیبی همهٔ مزایای دو پرکننده دیگر را دارد و همچنین بهینه نیز می‌باشد. عمر بیشتر، درجه حرارت بالاتر، نصب آسان و حجم کم نیز از مزیت‌های این نوع پرکننده برج خنک کننده می‌باشد.

پکینگشرکتهای تهویه مطبوعتعمیرات و بهینه سازی برج خنک کنندهبرج خنک کن جریان مخالف برج خنک کننده جریان متقاطعبرج خنک کننده مکعبیانواع برج خنک کنبرج خنک کنندهبرج های خنک کنبرج های خنک کنندهکولینگ تاورقیمت برج خنک کنندهبرج خنک کننده آب ,  برج خنک کن گالوانیزه ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *