پکینگ برج خنک کننده

پکینگ برج خنک کننده  قطعاتی هستند که از آن ها برای افزایش دادن زمان و سطح تماس آب و هوا در برج خنک کننده استفاده می شود و ویژگی این پکینگ ها ضد اشتعال، پوسیدگی و… می باشد
پکینگ در برج های خنک کننده یا کولینگ تاور

پکینگ چیست؟

پکینگ برج خنک کننده قطعه‌ای است که از آن برای افزایش دادن زمان و همچنین افزایش دادن سطح تماس آب و هوا در برج خنک کننده و یا کولینگ تاور استفاده می‌شود.

عکس ۱

ویژگی پکینگ های استفاده شده در برج خنک کننده

این پکینگ برج خنک کننده دارای ویژگی‌های بسیار خوبی می‌باشند که داشتن آن‌ها لازمه هر پکینگی می‌باشد حال تعدادی از آن‌ها را که در این پکینگ نیز موجود می‌باشند را برای شما در ادامه شرح می‌دهیم:

جنس خوب:

انواع پکینگ از جنس P.V.C ساخته شده‌اند و دارای مقاومت بسیار خوبی می‌باشند. این پکینگ ها در واقع از خود در برابر عواملی چون پوسیدگی و خوردگی مقاومت نشان می‌دهند و به سادگی موجب از کار افتادگی نمی‌شوند و طول عمر بسیار خوبی دارند. همچنین گفتنی است که این قطعهٔ کولینگ تاور در برابر عامل‌های بیولوژیکی هم مقاوم است و دچار آسیب دیدگی نمی‌شود.

عکس ۲

مقاوم در برابر آتش سوزی:

در طراحی و ساخت این قطعه ازبرج های خنک کننده (کولینگ تاور) از موادهایی استفاده شده است که در برابر گرما و آتش سوزی از خود مقاومت نشان می‌دهند و دچار آتش سوزی نشده و یا به عبارت دیگر ضد اشتعال می‌باشند.

میزان مقاومت در برابر دما:

این پکینگ های مورد استفاده در برج‌های خنک کننده تا دمای ۵۵ درجه سانتی گراد از خود مقاومت نشان می‌دهند و شکل و کیفیت خود را حفظ می‌نمایند، اما در دمای بالاتر از ۵۵ درجه سانتی گراد تغییر شکل می‌دهند و آن کارایی و کیفیت مطلوب خود را دیگر نخواهند داشت. پس سقف دما در این قطعه باید ۵۵ درجه باشد وبالاتر از آن نرود. از این رو باید میزان دمای ورودی به برج خنک کننده یا کولینگ تاور کنترل شود تا از میزان گفته شده بالاتر نرفته و پکینگ کارایی خود را از دست ندهد.

کاربرد پکینگ برج خنک کننده چیست؟

 

پکینگ برج خنک کننده قطعه ای مهم در ساختمان برج های خنک کننده است که به منظور ازدیاد زمان و سطح تماس آب و هوا در برج استفاده می شود. پکینگ های به کار برده شده در برج های خنک کننده از جنس پی وی سی بوده که در برابر پوسیدگی و خوردگی و عوامل بیولوژیکی مقاوم هستند.

ویژگی های پکینگ برج خنک کننده

علاوه بر این ها موادی که در پکینگ برج خنک کننده استفاده شده موادی اند که قابل حریق نیستند همچنین پکینگ موجود در برج خنک کننده در دمای آب گرم ۵۵ درجه سانتی گراد مقاوم است اما زمانی که دمای آب بیشتر از این مقدار شود پکینگ برح خنک کننده تغییر شکل می دهد و از کار می افتد. بنابراین لازم است دمای آب برج خنک کننده را کنترل کرد تا بیش از ۵۵ درجه سانتی گراد نشود و آسیبی به پکینگ برج خنک کننده نرسد.

انواع پکینگ برج خنک کننده

پکینگ برج خنک کننده انواع زیادی دارد اما ما به چند گونه از آن اشاره می کنیم. پکینگ برج خنک کننده انواع مختلفی دارند که هنگام استفاده از آن ها باید به نکاتی توجه شود که در ذیل به آن ها اشاره ای اجمالی می کنیم:

  1. پکینگ فیلم گام ۱۹ از پر مصرف ترین پکینگ مورد استفاده در برج ها می باشد.
  2. پکینگ فیلم گام ۲۰ یکی دیگر از انواع پکینگ است که دارای کانال های عمودی ریزش آب می باشد و تا حد زیادی از رسوب گیری کاهش می دهد در واقع یکی از پکینگ های ضد رسوب به حساب می آید. 
  3. پکینگ گرید اسپلش هم یکی از انواع پکینگ برج های خنک کننده است که مناسب ترین پکینگ در جهت آب های آلوده به کار می رود.
  4.  پکینگ فیلم گام ۱۲ یکی دیگر از نوع های پکینگ برج خنک کننده می باشد که بیشتر برای آب های تمیز کارایی دارد.

انواع پکینگ تهویه مطبوع ساختمانتعمیرات برج خنک کنندهبرج خنک کننده جریان مخالفبرج خنک کن جریان متقاطعتولید برج خنک کنندهانواع برج خنک کنندهبرج خنک کنندهبرجهای خنک کنبرج های خنک کنندهقطعات برج خنک کنندهطراحی برج خنک کننده خرید برج خنک کنندهبرج خنک کننده گالوانیزه ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *