چوب اشباع برج خنک کننده چیست و چه کاربردی دارد

چوب اشباع برج خنک کننده چیست و چه کاربردی دارد

 

چوب اشباع برج خنک کننده یک نوع چوب است که یکسری فرایندهای مختلف و در شرایطی خاص بر روی آن انجام‌شده و به حالت اشباع رسیده است. از این چوب در برج خنک‌کن به‌منظور افزایش میزان سطح تماس آب ‌وهوا که درنتیجه سبب خنک‌تر شدن آب می‌شود؛ استفاده می‌کنند. چوب اشباع را معمولاً از درختان کاج نزدیک به قطب شمال می‌سازند و با استفاده از اسید کرومات مس و هم‌چنین مقداری فشار معین، فرآیند اشباع سازی را بر روی آن‌ها انجام می‌دهند تا عمر این چوب‌ها بیشتر شود.

ویژگی‌های چوب اشباع برج خنک‌کننده

امروزه در ساخت برج خنک‌کننده از چوب استفاده می‌شود و نکته‌ای که قابل‌توجه است آن است که با فرسایش چوب در برج خنک‌کننده هزینه‌های بسیار زیادی را باید متحمل شوید و علاوه بر آن عمر دستگاه شما را در بعضی مواقع به کمتر از ۱۰ سال می‌رساند. از چوب قرمز درگذشته به دلیل مقاومت بسیار بالا، فراوانی، مقاومت در برابر فرسایش و… در ساخت برج خنک‌کننده استفاده می‌شد اما امروزه از چوب داگلاس به‌عنوان چوب اشباع برج خنک‌کننده استفاده می‌شود. این چوب از سه جزء اصلی ساخته‌شده است که عبارت است از: سلولوز، عصاره طبیعی چوب و لینگین.

 

انواع فرسایش چوب اشباع برج خنک‌کننده

چوب اشباع برج خنک‌کننده به‌صورت شیمیایی، بیولوژیک و فیزیکی فرسایش می‌یابد و طبق بررسی‌های انجام‌شده نشان می‌دهد که این سه نوع فرسایش معمولاً هم‌زمان رخ می‌دهند. در مورد علت فرسایش نیز باید عرض کنم که به‌طورکلی فهمیدن دلیل اصلی فرسایش کار مشکلی است. برای جلوگیری از فرسایش بیولوژیک چوب اشباع برج خنک‌کننده باید به آب مواد غیر اکسیدی ضد میکروبی اضافه کرد و هم‌چنین استفاده از کلرین نیز می‌تواند تا حد زیادی از فرسایش شیمیایی جلوگیری کند.

 پکینگ برج خنک کنندهتهویه مطبوع ,  برج خنک کننده مدار بازتجهیزات تهویه مطبوع برج خنک کننده مدار بستهبرج خنک کننده فایبرگلاسانواع برج خنک کنبرج خنک کنندهبرج های خنک کنبرج های خنک کنندهکولینگ تاورقیمت برج خنک کنندهبرج خنک کننده آب ,  برج خنک کن گالوانیزه ,

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *