کاربرد و مزایای برج خنک کننده هیبریدی

کاربرد و مزایای برج خنک کننده هیبریدی

 

 طراحی برج خنک کننده هیبریدی به این صورت که دو برج خنک‌کننده مرطوب و خشک را درون این دستگاه تعبیه کرده‌اند . در برج خنک‌کننده هیبریدی در قسمت تحتانی آن مرطوب و در قسمت فوقانی آن خشک قرار داده‌شده است . از مزیت‌های برج خنک‌کننده هیبریدی می‌توان به کاهش اتلاف آب و تبخیر اشاره کرد و همچنین با کاهش قابل‌توجه برق به محیط‌زیست هم آسیبی وارد نمی‌شود . برج خنک‌کننده هیبریدی به گونه طراحی‌شده است که دارای لوله‌کشی‌های منظم ، دقیق و همچنین ارتفاع بلندی هم دارند .

مزایای برج خنک‌کننده هیبریدی

 در قسمت فوقانی برج خنک‌کننده هیبریدی پروانه‌ای وجود دارد که هوا را می‌تواند تا ارتفاع بلند برج به جریان دربیاورد . در قسمت خشک برج مسیری تعبیه‌شده که کویل در آن قرار داده‌شده تا آبی به‌راحتی در آن به جریان بیوفتد زمانی که آب در جریان افتاد هوا رو هم هم‌زمان وارد ارتفاع برج می‌کنیم ، با این کار دمای آب تا نزدیکی دمای خشک پایین می‌آید . زمانی که آب به دمای پایین رسید آن را در قسمت پایین اسپری می‌نماییم و با عملکرد تبخیر آن را به دمای مرطوب می‌رسانیم و در آخر توسط حوضچه به پمپ انتقال پیدا می‌کند .

برج خنک‌کننده هیبریدی در مناطقی که آب‌وهوای مرطوب و سرد دارند بسیار کاربردی است در زمستان از آلودگی محیطی و یخ زدن محیط جلوگیری به عمل می‌آورد . حذف تبخیر آب در مناطق صنعتی ، مسکونی و جاده‌ها بسیار مفید و کارآمد است .

اجزاء برج خنک‌کننده هیبریدی

اجزای تشکیل‌دهنده برج خنک‌کننده هیبریدی به هشت عنوان هست که می‌توانید در زیر مشاهده نمایید .

 1. پوسته بیرونی مثل : فولاد ضدزنگ – بتن – FRP – فولاد
 2. قطره گیر -مبدل‌های خنک‌کننده خشک
 3. حوضچه خنک‌کننده
 4. ماژول‌های مخلوط
 5. ساختار اصلی
 6. فن با درایو
 7. حوض آب
 8. فن استک

کاربرد برج خنک‌کننده هیبریدی

 1. صنعت تولید : پالایشگاه‌های شکر ، پردازش مواد غذایی
 2. صنعت پلاستیک و لاستیک
 3. مهندسی صنایع و متالورژی
 4. صنعت پتروشیمی
 5. صنایع شیمیایی
 6. صنایع انرژی
 7. صنعت کاغذ

پکینگشرکتهای تهویه مطبوعتعمیرات و بهینه سازی برج خنک کنندهبرج خنک کن جریان مخالف برج خنک کننده جریان متقاطعبرج خنک کننده مکعبیانواع برج خنک کنبرج خنک کنندهبرج های خنک کنبرج های خنک کنندهکولینگ تاورقیمت برج خنک کنندهبرج خنک کننده آب ,  برج خنک کن گالوانیزه ,

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *