کنترل دور در موتور برج خنک کننده با اینورتر فن

کنترل دور در موتور برج خنک کننده با اینورتر فن

 

اینورتر فن را می‌توان به‌عنوان قطعه‌ای برای کاهش دادن میزان مصرف انرژی و همچنین مشخص کردن دمای آب خروجی به درخواست مشتری بر روی برج خنک‌کننده نصب نمود. اینورتر فن در بازار با مارک های معتبر و گوناگونی یافت می‌شود.

اینورتر فن در کولینگ تاور

نصب اینورتر فن در برج‌های خنک‌کننده بر اساس درخواست و پیشنهاد مشتری می‌تواند صورت گیرد. مهم‌ترین و بارزترین وظیفه اینورترفن کاهش مصرف انرژی به‌منظور صرفه‌جویی آن است. اینورتر فن وظایف دیگری ازجمله عدم ایجاد خسارت به موتور در زمان روشن نمودن آن و همچنین تنظیم دقیق دمای خروجی از برج خنک‌کننده یا کولینگ تاور را بر عهده دارد. البته در زمان نصب اینورتر بنا به درخواست مشتری در برج خنک‌کننده می‌توان به‌صورت کنترل دور متغیر آن را راه‌اندازی نمود. در ادامه شمارا با نحوه و چگونگی عملکرد اینورتر فن به‌منظور کاهش انرژی و همچنین تنظیم دمای خروجی برج خنک‌کننده بیشتر آشنا خواهیم نمود.

نحوه عملکرد در این ترفند در برج خنک‌کننده

همان‌طور که در بالا نیز به آن اشاره شد مارک های متفاوتی از کشورهای مختلف اینورتر فن را تولید و به بازار عرضه می‌کنند؛ بنابراین اینورتر با تمام تکنولوژی و فناوری‌های تازه در دنیا در جهت کاهش مصرف انرژی مطابقت خواهد داشت. برای اینکه به صرفه‌جویی در انرژی با استفاده از اینورتر فن دست‌یافت می‌بایست تنظیماتی در بیشترین و کمترین دمای موردنیاز ایجاد شود، درواقع دو میزان دما به‌عنوان حداکثر و حداقلی به‌عنوان مرجع در این سیستم تنظیم می‌شوند. عملکرد آن به این شکل است که دور فن در دمای حداقل به‌آرامی شروع به حرکت نموده و زمانی که دما به افزایش پیدا می‌کند بنابراین حرکت فن و دور آن نیز بالا خواهد رفت. اینورتر دور فن رازمانی به بالاترین مقدار می‌رساند که دما به بیشترین مقدار خود نزدیک شده باشند. این نکته را یادآور می‌شویم که زمانی که دما به زیر حداقلی خود برسد ینورترفن خاموش خواهد شد و این عملکرد برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی بسیار کارآمد خواهد بود.

انواع پکینگ تهویه مطبوع ساختمانتعمیرات برج خنک کنندهبرج خنک کننده جریان مخالفبرج خنک کن جریان متقاطعتولید برج خنک کنندهانواع برج خنک کنندهبرج خنک کنندهبرجهای خنک کنبرج های خنک کنندهقطعات برج خنک کنندهطراحی برج خنک کننده خرید برج خنک کنندهبرج خنک کننده گالوانیزه ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *