کنترل هوشمند برج خنک کننده

کنترل هوشمند برج خنک کننده

 

آیا می دانید استفاده از سیستم کنترل هوشمند برج خنک کننده می‌تواند در مصرف برق و هزینه‌های تمام شده برای برج خنک کننده بسیار تأثیر گذار باشد و این موضوع در عصر امروز توانسته بهترین کیفیت را به ارمغان بیاورد؟ بهتر است کمی از مزایای شگفت‌انگیز سیستم‌های کنترل هوشمند برج خنک کننده صحبت نماییم.

سیستم کنترل هوشمند برج خنک کننده چیست؟

این سیستم در واقع وظیفه کنترل سرعت گردش پروانه را به عهده دارد. دروان پروانه بر اساس میزان دمای خارج شده از برج خنک کننده است. اجزای تشکیل‌دهنده کنترل هوشمند برج خنک کننده شامل سه بخش است در بخش اول که به‌عنوان بخش اصلی است اینورتر مطرح است و بخش‌های دوم و سوم نیز به ترتیب شامل پی آی دی کنترلر و حسگر می‌باشد. در ابتدا روش کار کنترل هوشمند برج خنک کننده به این صورت می‌باشد که دمای آبی که از برج خنک کن خارج می‌شود را مورد محاسبه قرار می‌دهد و نتیجه را به پی آی دی می‌فرستد. در مرحله بعد پردازش این بخش آغاز شده و نتیجه به اینورتر فرستاده می‌شود. سرعت گردش پروانه تقسیم بندی می‌شود و معمولاً بین ۰ تا ۵۰ می‌باشد و در نهایت منجر به فرمان دهی الکتروموتور برج خنک کننده خواهد شد.

نتیجه نهایی سیستم کنترل هوشمند برج خنک کننده

یکی از مشکلات بسیار مهم در خصوص استارت نا به هنگام الکتروموتور می‌باشد و کنترل هوشمند برج خنک کننده سبب می‌شود که استارت انجام شده بسیار گام به گام انجام شده و البته این سبک از استارت قابل تنظیم دستی می‌باشد. در صورتی که استارت آرام باشد فشار مضاعفی بر روی قطعات دیگر نخواهد آمد. به عنوان مثال پروانه و یا سیستم‌های گیربکس کمتر دچار ضربه می‌شوند و در نهایت می‌توان در هزینه نهایی و دوام بیشتر این قطعات نیز مطرح باشد.

کنترل هوشمند برج خنک کننده میزان دمای آب خروجی برج خنک کن را بررسی می‌نماید با نتایج اعلام شده در جهت تغییر میزان دور پروانه گام بر می‌دارد. در نظر داشته باشید که در بعضی از فصول سال نیاز به کارکرد صددرصد برج خنک کننده نمی‌باشد. این موضوع به این معنی است که می‌توان با تغییر و کاهش میزان گردش پروانه در برق مصرفی نیز صرفه جویی نمود.

یکی دیگر از مزایای این روش کمتر شدن میزان پرتاپ آب می‌باشد. سیستم کنترل هوشمند برج خنک کننده دارای خاصیت ثبات دمای تنظیم شده می‌باشد. میزان استهلاک در کنترل هوشمند برج خنک کننده بسیار کمتر است زیرا این سیستم نیاز به قطع و وصل دائمی ندارد.

انواع پکینگ تهویه مطبوع ساختمانتعمیرات برج خنک کنندهبرج خنک کننده جریان مخالفبرج خنک کن جریان متقاطعتولید برج خنک کنندهانواع برج خنک کنندهبرج خنک کنندهبرجهای خنک کنبرج های خنک کنندهقطعات برج خنک کنندهطراحی برج خنک کننده خرید برج خنک کنندهبرج خنک کننده گالوانیزه ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *