انواع کولینگ تاور

آیا می دانید سیستم کولینگ تاور نقش بسیار پررنگی بر میزان خنک سازی دارد؟ در نظر داشته باشید که سیستم کولینگ تاور نیز همانند بسیاری از سیستم‌های دیگر دارای عملکرد و کیفیت متفاوتی بوده و این موضوع بر قیمت آن نیز تأثیرگذار می‌باشد. امروز قصد داریم این‌طور توضیح دهیم که هر برج خنک کننده‌ای که در بازار توزیع شده است به عنوان یک سیستم کولینگ تاور شناخته نمی‌شود!

شناسایی وظیفه اصلی سیستم کولینگ تاور

یکی از مسایلی که در شناسایی سیستم کولینگ تاور بسیار مطرح می‌باشد کیفیت ساخت آن است، نمونه‌های مختلفی از سیستم کولینگ تاور دیده می‌شود که مهم‌ترین آن به‌صورت کولینگ تاور فایبرگلاس بوده که این نمونه خود شامل سبک‌های دیگر می‌باشد. کولینگ تاور مخروطی یک نمونه بسیار جالب در بین سبک‌های متفاوت می‌باشد و در ادامه می‌توان کولینگ تاور مکعبی، کولینگ تاور مداربسته و یا مدل‌های مدارباز را نام برد. سیستم کولینگ تاور با استفاده از ایجاد یک سطح بسیار وسیع سعی بر این دارد که تبخیر آسان‌تر شده و آب خنک بیشتر شود. در واقع این‌طور می‌توان توضیح داد که با از بین بردن میزان گرمای پنهانی خنک سازی صورت می‌پذیرد این در حالی است که درصد آب تبخیر شده بسیار کم بوده و تنها گرمای آن از بین می رود و منجر به خنک سازی می‌شود. (شکل۱)

بررسی قیمت سیستم کولینگ تاور

در خصوص قیمت‌گذاری سیستم کولینگ تاور اغلب سؤالات بسیار زیادی مطرح می‌شود در نظر داشته باشید که قیمت یک محصول به عوامل مختلفی بستگی دارد و تیم‌های مشاور به صورت شبانه روزی در خدمت شما بوده و از پاسخ دهی به تمام سوالات شما خرسند هستند. نکته اصلی در خصوص پیمانه بندی سیستم کولینگ تاور برای سیستم‌های کارخانه‌ای بر اساس جریان متقاطع و ضد جریان می‌باشد. سیستم کولینگ تاور جریان متقاطع به دلیل جریان داشتن هوا به صورت افقی دیده می‌شود که آب در این سیستم‌های حرکت عمودی دارد. این موضوع در خصوص سیستم کولینگ تاور ضد جریان در یک راستا بوده به این معنی که جریان آب در این مدل دارای حرکت عمودی بوده و می‌توان جریان هوا را به صورت عمودی اما به سمت بالا در نظر گرفت. (شکل ۲)

 

آشنایی با سیستم کولینگ تاور

ازنظر علمی و تئوری باید بتوان هرگونه دستگاه های تهویه مطبوع را برای هرگونه ساختمانی استفاده کرد، اما اگر بخواهیم به این موضوع به‌صورت عملی و واقع‌گرایانه نگاه کنیم، به دلیل وجود مشکلاتی همچون هزینه‌ها، نحوه بهره‌برداری، محدود بودن مکان و همچنین موقعیت محلی ساختمان تعداد، سیستم‌های برودتی که می‌توان برای ساختمان خود استفاده کنیم انگشت‌شمار می‌شود؛ اما امروز می‌خواهیم روشی را معرفی کنیم که با استفاده از آن راندمان و نحوه کار سیستم تهویه مطبوع ساختمان را بسیار بهبود ببخشیم. این روش استفاده از دستگاه‌های تهویه مطبوع CAC هست.

مزایای دستگاه‌های تهویه مطبوع CAC

دستگاه‌های تهویه مطبوع CAC دارای مزایای بسیار زیادی هست که ازجمله این مزایا باید به نکات زیر اشاره کرد:

  1. ساده بودن این نوع از دستگاه‌های کولینگ تاور، نسبت به دستگاه‌های تهویه مطبوع معمولی.
  2. این نوع از دستگاه‌های تهویه مطبوع فضای بسیار کمتری در ساختمان اشغال خواهند کرد.
  3. به دلیل اینکه این نوع از دستگاه‌های تهویه مطبوع به‌صورت واحد بوده، مصرف انرژی بسیار کمی خواهند داشت.
  4. به دلیل مرکزی بودن و واحد بودن این سیستم، میزان استفاده از لوله و اتصالات به میزان چشمگیری کاهش میابد.
  5. دستگاه‌های CAC فاصله دستگاه داخلی و دستگاه بیرونی را نسبت به دستگاه‌های RAC بسیار کمتر نموده‌اند.

محل‌های استفاده از دستگاه‌های تهویه مطبوع CAC

این نوع از دستگاه‌های کولینگ تاور اساساً مصرف صنعتی داشته و بیشتر در ساختمان‌های عمومی ساختمان‌های اداری تجاری آموزشگاه‌ها و ساختمان‌های تجمعی استفاده می‌شود اما ازآنجایی‌که این دستگاه‌های تهویه مطبوع بسیار کاربردی می‌باشند در خانه‌ها و منازل مسکونی نیز از آن‌ها استفاده می‌شود و همچنین برای مصارف بیشتر در مراکز بهداشتی و درمانی نیز از دستگاه‌های تهویه مطبوع CAC استفاده می‌شود.

پکینگ برج خنک کنندهتهویه مطبوع ,  برج خنک کننده مدار بازتجهیزات تهویه مطبوع برج خنک کننده مدار بستهبرج خنک کننده فایبرگلاسانواع برج خنک کنبرج خنک کنندهبرج های خنک کنبرج های خنک کنندهکولینگ تاورقیمت برج خنک کنندهبرج خنک کننده آب ,  برج خنک کن گالوانیزه ,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *